Ha 14-30 év közötti nappali tagozatos diák vagy, kimagasló tanulmányi eredménnyel rendelkezel, esetleg rendszeresen indulsz tanulmányi versenyeken, és szeretnél egy vidám és színes közösségben szakmailag tovább fejlődni: gyere és jelentkezz hozzánk!
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyész- és Biomérnöki kara által szervezett Grofcsik András Emlékverseny, ami egy komplex természettudományi problémamegoldó verseny, főleg a vegyipar területeire koncentráló feladatokkal.
Az SZTE SZAOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2023. február 13-tól PROFEX angol középfokú tanfolyamot hirdet egészségtudományi/gyógyszerészeti/orvosi szaknyelvi vizsgára felkészülők számára.
2023. január 21-én (szombaton) 10 órai kezdettel kari nyílt napunk keretében várjuk azokat a középiskolás érdeklődőket, akik szeretnének megismerkedni a gyógyszerészi hivatással, a szegedi gyógyszerészképzéssel, a Kar és az SZTE által biztosított lehetőségekkel.
Herba Medica címmel immáron ötödik alkalommal szervez tanulmányi versenyt a kémia, biológia és egészségtudományok iránt érdeklődő középiskolásoknak az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudomány Kar Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport a 2022-2023. tanévben is hirdet angol orvosi szaknyelvi előkészítő tanfolyamot az egyetem dolgozóinak és hallgatóinak.
2022. november 17-én 8:45 órai kezdettel új helyszínen, az MTA Szegedi Területi Bizottság székházának dísztermében kerül megrendezésre az SZTE SZAOK, FOK, GYTK és ETESZK TDK-konferenciájának Gyógyszerésztudományi Szekciója.
2022. november 12-én (szombaton) 10 órai kezdettel kari nyílt napunk keretében várjuk azokat a középiskolás érdeklődőket, akik szeretnének megismerkedni a gyógyszerészi hivatással, a szegedi gyógyszerészképzéssel, a Kar és az SZTE által biztosított lehetőségekkel.
2022. október 12-én volt a Kabay János Szakkollégium első "interkontinentális" online előadása.
Az Excellence in Pharmacy Ösztöndíjat a Gyógyszerésztudományi Kar kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő nemzetközi hallgatói nyerhetik el. A 2022/23-as tanév első félévében elért eredmények alapján heten részesültek az ösztöndíjban. Mindannyiuknak gratulálunk és további sikereket kívánunk!
Az Excellence in Pharmacy Ösztöndíjat a Gyógyszerésztudományi Kar kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő nemzetközi hallgatói nyerhetik el. 2022-ben hatan részesültek az ösztöndíjban.
Az MTA Doktori Tanácsa 2022. szeptember 12-én 11:00 órai kezdettel nyilvános vitára bocsátotta Hunyadi Attila, PhD (intézetvezető egyetemi docens, SZTE Farmakognóziai Intézet) „A kémiai tér természetes anyagokon alapuló bővítése új bioaktív anyagok előállítására” című doktori értekezését.
Karunk 5. éves hallgatója, Molnár Krisztina nyáron 4 hetes szakmai gyakorlatot töltött egy oerlinghauseni gyógyszertárban karunk alumnusának, dr. Molnár Emőkének köszönhetően.
Nyáron a Gyógyszerészhallgatók Nemzetközi Egyesülete (IPSF) által koordinált hallgatócsere-programmal (SEP) lehetőségem nyílt arra, hogy szakmai gyakorlatot tölthessek Krakkóban a Jagelló Egyetem Collegium Medicum Gyógyszerésztudományi Karán a Gyógyszerészi Kémia Intézetben, Agnieszka Zagórska professzor vezetésével. A Magyar Gyógyszerészhallgatók Egyesületén (HUPSA) keresztül lehetett jelentkezni programra, amelynek keretében a helyi szervezetek keresnek az adott országba jelentkezőknek gyakorlati helyet.
2022. július 1-jén délelőtt 10 órakor kezdődött a Gyógyszerésztudományi Kar gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülése a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. Két év kihagyás után végre ismét a megszokott nyilvánosság mellett zajlott az esemény; az avatandók, valamint GYTK professzorai mellett a leendő gyógyszerészdoktorok és kitüntetettek családtagjai és az SZTE összes karának egy-egy képviselője részt vett az ünnepségen.
Ünnepélyes keretek között köszöntötték 2022. június 30-án a Szegedi Tudományegyetem karainak, tanszékeinek, intézeteinek, klinikáinak és intézményeinek új vezetőit és kitüntetettjeit. Az elismeréseket prof. dr. Rovó László, az SZTE rektora és dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja adta át.
Az SZTE GYTK Kabay János Szakkollégiuma egy olyan hallgatók által szervezett és működtetett szellemi műhely, amely tagjai számára nemcsak szakmai többlettudást, hanem összetartó közösséget és felejthetetlen élményeket is nyújt.