Friss hírek

2024. május 17.

2024. május 15-én, immár hatodik alkalommal találkoztak azok a gyógyszerészek, akik 1975. február 12-én szereztek gyógyszerészi oklevelet a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán.

2024. április 16.

Emellett új tudományterületi listára is felkerült, és több kategóriában stabilan őrzi pozícióját mind a hazai, mind a globális mezőnyben.

2024. február 08.

A Kabay János Szakkollégium tagjai számára a 2023/24-es tanév első féléve is tele volt izgalmasabbnál izgalmasabb programokkal.

2024. február 09.

A 4 féléves levelező képzésre orvos- és egészségtudományi, illetve természettudományi képzési területen oklevelet szerzett jelentezőket vár a Kar. Lehetőség van állami ösztöndíjjal támogatott és költségtérítéses helyekre is jelentkezni február 15-ig.

2024. február 27.

Az érettségi utáni 2 éves szakképzés (13-14. évfolyam) technikusi szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

2024. január 24.

Érdeklődő középiskolásokkal és kísérőikkel volt tele a 2. tanterem 2024. január 20-án, a tanév utolsó kari nyílt napján. Az ország 10 megyéjéből, Budapestről és Bácskából is érkeztek a gyógyszerészképzés iránt érdeklődők.

2024. január 09.

„A kutatómunka során fontos a szinergiák észrevétele. Összefüggésben kell látni a kérdéseket, hiszen más perspektívából új, addig észrevétlen dolgok fedezhetők fel” – vallja Dr. Katona Gábor. Az SZTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet docense kutatása középpontjában az siRNS technológia áll...

2023. november 20.

2023. november 15-én az MTA Szegedi Területi Bizottság székházának dísztermében került megrendezésre az SZTE SZAOK, FOK, GYTK és ETSZK TDK konferenciájának Gyógyszerésztudományi Szekciója.

2023_NTA_nyari_tabor

Csernyák Milán és Fodor Virág, a Nemzeti Tudósképző Akadémia középiskolás diákjai, 2023. július 9-14. között egy hetet töltöttek Karunkon, hogy megismerkedjenek a gyógyszerkutatás különböző területeivel. Az orvosbiológia kutatások iránt érdeklődő 11. és 12. osztályos diákoknak megrendezett Ifjú Kutatók Nyári Táborának 16 résztvevője párosával beosztva különböző helyszíneken kapcsolódhatott be egy-egy kutatócsoport munkájába. A GYTK-ra érkező két diák nem csupán egy laboratóriumban dolgozhatott, hanem a GYTK mind a hat intézetébe ellátogathatott. Az alábbiakban olvashatják a nálunk eltöltött egy hétről szóló beszámolójukat.