A Szegedi Tudományegyetem idén is remekül szerepel a QS brit rangsorkészítő tudomány- és szakterületi listáin. A 2025. március 12-én nyilvánosságra hozott eredmények alapján az SZTE első helyen végzett Magyarországon a gyógyszerészet és gyógyszertudományok területén.
A megállapodás ünnepélyes aláírására 2025. március 5-én került sor Budapesten, az Egis Tudományos és Technológiai Központban.
Életének 82. évében, 2025. január 30-án elhunyt dr. Faragó Gábor, aranydiplomás szakgyógyszerész (2017).
A Gyógyszerésztudományi Kar vezetése a törökországi Bilnet Iskola tagintézményeiben népszerűsítették a szegedi gyógyszerészképzést és a kar angol nyelvű előkészítő kurzusát
Megjelent a 2025/2026. tanévre szóló Pannónia ösztöndíjas mobilitásokra a pályázati kiírás!
Szeretettel ajánljuk figyelmükbe soron következő képzésünket, melyre örömmel várjuk a gyógyszerész kollégákat, emellett vegyész, biológus, ipari szakemberek jelentkezését!
„Krónikusan egészséges” – vallja magáról a 90 éves Kata Mihály emeritus professzor, aki nyug-díjazása után 20 évvel is rendszeresen jár be az SZTE Gyógyszerésztudományi Karra. A team örökös tagja, figyelme legendás: nincs olyan Nőnap, amikor ne készülne virággal, ugyanígy a névnapokról és születésnapokról sem feledkezik meg. Oktatói munkája során számos innovációt vezetett be. Példamutatásával, szorgalmával közel fél évszázadon át gyarapította az Intézet hírnevét, s teszi ezt nyugdíjazása óta is.
A Kabay János Szakkollégium tagjai a 2024/25-ös tanév őszi szemeszterében számos érdekes és változatos programon vehettek részt.
Jubileumi díszdiploma-átadót tartott a Gyógyszerésztudományi Kar 2024. november 29-én
November 23-án megtartotta a 2025-ös felvételi eljárásra készülve első, őszi nyílt napját a Gyógyszerésztudományi Kar!
Karunk munkatársa, jelenlegi és volt hallgatói vehettek át díjakat és okleveleket kiemelkedő oktatási és kutatási munkájuk, illetve tanulmányi munkájuk eredményéül.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Általános Orvostudományi Kara, Fogorvostudományi Kara, Gyógyszerésztudományi Kara és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara 2024. november 19-22. között tartotta közös Tudományos Diákköri Konferenciáját.
Díszdoktorokat avattak az Egyetem Napján, átvette egyetemi tanári kinevezését Karikó Katalin
Az online rendezvényen egyetemük bemutatása és a Paris-Saclay Egyetem iránt érdeklődő diákok számára értékes információkkal szolgálhatnak a szervezők.
2024. november 20-án 8:45-ös kezdettel az SZTE Rektori Hivatal, V. tárgyalójában kerül megrendezésre az SZTE SZAOK, FOK, GYTK és ETSZK TDK-konferenciájának Gyógyszerésztudományi Szekciója.
Október 24-én csütörtökön a Rektori Hivatalban került megrendezésre a Kabay János Szakkollégium első nyílt előadása ebben a félévben, amelynek keretében Prof. Dr. Szántay Csaba közel 50 résztvevőnek mesélt arról, hogy szerinte mit jelent tehetségesnek lenni a való világban.
A világ egyik legnagyobb tudományos kiadóvállalata által összeállított rangsorban kiemelkedő helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem 29 aktív oktatója és kutatója, köztük Karunk 5 munkatársa.
Idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának legfiatalabb intézete, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet.
Érdekli, milyen kutatások zajlanak Magyarország legjobb egyetemén? Szeretné megtudni, hogyan válhat egy kutatásból sikeres vállalkozás? Kíváncsi, melyek voltak idén a legizgalmasabb innovatív ötletek az SZTE-n, amelyek díjat is értek? Minderre és még sok más izgalmas kérdésre ad választ a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Napja, amelyen Karikó Katalin, az intézmény Nobel-díjas professzora előadást tart!
Idén szeptember 27-28-án került megrendezésre az Európa-szerte tartott Kutatók Éjszakája esemény, aminek pénteki napján Karunk is részt vett!
Professzor Dr. Szakonyi Zsolt, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja négy kiváló hallgatónak, Bocz Csengének, Jáger Teklának, Juhász Andrásnak és Piszman Zsófiának nyújtotta át kiváló tanulmányi teljesítményükért.
A 2024. szeptember 24-én délelőtt 10 órakor kezdődő gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülés a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában került megrendezésre.
A VIATRIS Healthcare Kft. 2024. október 21-én (hétfő) karriertervezés workshopot tart III., IV és V. éves orvos és gyógyszerész hallgatók részére.
A 21 Nő az Egészségügyért alapítvány mentoráltjai meghívást kaptak az SZTE-re Hohmann Judit akadémikus asszonytól.
Megrendüléssel tudatjuk, hogy dr. Katharina Matzkó-Hollenbach, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának címzetes egyetemi docense, 2024. július 18-án elhunyt. Hamvait 2024. augusztus 22-én helyezték örök nyugalomra, Berlinben.
Pályázati felhívás Szent-Györgyi Hallgató Ösztöndíjra a Szegedi Tudományegyetem ÁOK/FOK/GYTK/TTIK (Biológia, Molekuláris bionika, Kémia és Biomérnök szak) I. és II. éves hallgatói részére 2024.
A kurzus célja a hallgatói sikeresség támogatása, az egyetemi tanulmányok és a karrierépítés elősegítése.
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2024. július 7-én, életének 84. évében elhunyt Dr. Báthori Mária, az MTA doktora, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának nyugalmazott egyetemi tanára.
2024. június 29-én délelőtt 10 órakor kezdődött a Gyógyszerésztudományi Kar gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülése a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében.
Humánpolitikai átadóünnepséget rendeztek 2024. július 2-án, az évszázados hagyományokkal rendelkező intézmény patinás múltjához méltó helyszínen, a Szegedi Tudományegyetem rektori hivatalának dísztermében. Átvették kinevezésüket az új dékánok, igazgatók, intézetvezetők és tanszékvezetők, valamint rektori és kancellári elismerő oklevelekkel díjazták az elmúlt időszakban kiemelkedő teljesítményt nyújtó kollégákat.
A Gyógyszerkémiai Intézet egyetemi tanára 2024. július 1-től vezeti a Kart.
Tájékoztató az SZTE-NMHH Hallgatói Ösztöndíj pályázati lehetőségről.
Beszámoló az ország első gyógyszerészhallgatókat tömörítő szakkollégiumának munkájáról.
Papp Edit gyógyszerészhallgatónk Segítő kezek című fotósorozatával, dr. Cseh Martin, az SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet PhD-hallgatója Labirintus című képével a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság alapításának centenáriuma alkalmából kiírt fotópályázaton első helyezést értek el.
Idén 169-en részesültek a Szegedi Tehetséggondozó Tanács támogatásban az SZTE hallgatói közül. 5 Év Tehetsége díjat, 36 arany, 43 ezüst és 68 bronz fokozatú Talent ösztöndíjat ítéltek oda, valamint az Év Sportolója és az Év Művészei címet is kihirdették. Emellett 6 esélyegyenlőségi ösztöndíjat és az egyetemi hallgatókat támogató 8 cég jóvoltából különböző vállalati ösztöndíjakat is átadtak.
Hallgatóink a hagyományokhoz híven a Dugonics téri szökőkútban fürdőzve ünnepelték meg a sikeres vizsgát. Gratulálunk minden sikeres államvizsgát tett hallgatónknak!
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGYT) kongresszusán Hintz György Emlékérem kitüntetésben részesült Prof. Dr. Csóka Ildikó, az SZTE stratégiai főigazgatója, az IKIKK operatív vezetője, a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet intézetvezető professzora.
Dr. Budai-Szűcs Mária, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet docense és dr. Tóth Barbara Éva, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet adjunktusa 2024-ben Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyert.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Központi Gyógyszertára a szegedi, illetve a szentesi egységeibe felvételt hirdet klinikai gyógyszerész rezidens, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar Klinikai Gyógyszerészeti Intézetével közösen duális képzésre.
2024. május 28-án a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium 13 tanulója látogatott Szegedre...
Az intézmény hallgatói számára különleges lehetőséget kínálunk mentésirányítói, mentésszervezői munka vállalására a számukra legmegfelelőbb vármegyei központban, az általuk választott óraszámban, akár már a nyári időszakban is.
Szent-Györgyi Albert nyomdokain jártak a róla elnevezett verseny iránt érdeklődő diákok, akiknek az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatósága különleges programokat szervezett.
Az MTA Doktori Tanácsa 2024. május 09-én 11:00 órai kezdettel nyilvános vitára bocsátotta Ambrus Rita (egyetemi docens, SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) Szemcseméretcsökkentő eljárások a modern gyógyszerfejlesztésben; nazális és pulmonális hatóanyagbevitel című doktori értekezését.