A Gyógyszertudományok Doktori iskola vezetője: Prof. Dr. Hohmann Judit, az MTA levelező tagja, intézetvezető egyetemi tanár (tel.: +36-62-54-6453)
Vezetőhelyettes, titkár: Prof. Dr. Szakonyi Zsolt DSc, egyetemi tanár (tel.: +36-62-54-6809)
A Gyógyszertudományok Doktori Iskola képzési programját arra az egyedülállóan kedvező adottságra építi, hogy a Gyógyszerésztudományi Karon kiváló lehetőség van a komplex gyógyszerkutatásra, mivel a kari intézetek (Gyógyszerkémiai Intézet, Gyógyszeranalitikai Intézet, Farmakognóziai Intézet, Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet, Klinikai Gyógyszerészeti Intézet, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) és az ezekben működő doktori programok a gyógyszerkutatás gyakorlatilag teljes vertikumát képviselik a hatóanyagok szintézisétől, természetes vegyületek izolálásától a farmakológiai és biofarmáciai vizsgálatokon keresztül a gyógyszerformulálásig és hatósági befogadásáig; illetve az azt követő farmakovigilancia és gyógyszerfelhasználás elemzésekig mind a kórházi, mind a közforgalmú gyógyszerellátásban. A hallgatók érdeklődésüknek megfelelően kapcsolódhatnak be a gyógyszerkutatás egy-egy fázisába, ugyanakkor a felvett kurzusokon keresztül lehetőségük van más résztudományokban való széleskörű ismeretek megszerzésére is. Az egyes programok szoros egységet képviselnek, és leképezik az Gyógyszerésztudományi Kar intézeti struktúráját.
A Gyógyszertudományok Doktori Iskola az SZTE Orvos- és Gyógyszerésztudományi Tudományterületi Doktori képzésébe tagozódik be (4 másik DI-val együtt), így alkotja az egyetem doktori képzésének integráns részét.
A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszertudományok Doktori Iskolája 2000-ben jött létre és 2002-ben nyert végleges akkreditációt gyógyszerészet tudományágban doktori képzésre, fokozatszerzésre és ezzel a tudományos utánpótlás biztosítására. Létrejöttével a gyógyszerészeti tudományok doktori képzésének egységes rendszere alakult meg a Szegedi Tudományegyetemen a korábban létrehozott „Bioaktív vegyületek kémiája” (alapító: Prof. Dr. Bernáth Gábor, 1993), „Reprodukciós egészségtan” (SZOTE ÁOK program, GYTK rész vezetője: Prof. Dr. Falkay György, 1993), „Gyógyszertechnológia” (alapító: Prof. Dr. Erős István, 1994), valamint a „Farmakognózia; a növények kémiai diverzitása” (alapító: Prof. Dr. Máthé Imre, 1998) c. programok összevonásával.
Az SZTE Gyógyszertudományok Doktori Iskola a következő képzési programokat foglalja magába:
Farmakognózia
vezető: Prof. Dr. Hohmann Judit, akadémikus
Gyógyszeranalitika
vezető: Prof. Dr. Ilisz István, MTA doktora
Gyógyszerhatástan, biofarmácia, klinikai gyógyszerészet
vezető: Prof. Dr. Zupkó István, MTA doktora
Gyógyszerkémia, gyógyszerkutatás
vezető: Dr. Szatmári István, PhD
Gyógyszertechnológia, gyógyszerfelügyelet
vezető: Prof. Dr. Csóka Ildikó, MTA doktora