45860281981_51c28840d6_o

Prof. Fang-Rong Chang a Szegedi Tudományegyetem díszdoktora

A Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából adták át a Doctor Honoris Causa címet az SZTE Gyógyszerésztudományi Karával szoros kapcsolatot ápoló tajvani kutatónak

Dr. Fang-Rong Chang a tajvani Kaohsiung Medical University, Graduate Institute of Natural Products professzora és a National Sun Yat-sen University vendégprofesszora. 2018-ban nevezték ki a tajpeji National Research Institute of Chinese Medicine of the Ministry of Health and Welfare igazgatójává. Fő kutatási területe a bioaktív természetes anyagok vizsgálata, ideértve a tradicionális kínai gyógyászat vonatkozó eszköztárát is. 2008-ban került kapcsolatba a Szegedi Tudományegyetemmel, az SZTE GYTK Farmakognóziai Intézetből posztdoktorként laboratóriumába látogató Dr. Hunyadi Attilával végzett közös munka során – mondta el Dr. Zupkó István, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja. Hozzátette: Chang professzor azóta is a két egyetem közti különösen sikeres együttműködési hálózat motorja. A szegedi Gyógyszerésztudományi Kar számos kutatócsoportjával összesen 21 közös közleményt publikált és 4 közös szabadalmat jelentett be. Lelkes támogatásának köszönhetően a két kar közös PhD programot is létrehozott, ehhez már 10 PhD hallgató csatlakozott mind Szegedről, mind Kaohsiungból. A Chang professzorhoz fűződő együttműködés keretében évről évre jelentős hallgatói és kutatói mobilitás valósul meg. Chang professzor karrierje során összesen 338 nemzetközi tudományos közleményt publikált, számos kiemelt nemzeti és nemzetközi díj kitüntetettje. A díszdoktori cím az eddig elvégzett közös munka, a szegedi kutatók és doktoranduszok szakmai támogatásának elismerése.

Forrás: SZTEinfo, fotó: Bobkó Anna