Friss hírek

2022. január 10.

2022. január 22-én (szombaton) 10 órai kezdettel kari nyílt napunk keretében várjuk azokat a középiskolás érdeklődőket, akik szeretnének megismerkedni a gyógyszerészi hivatás nyújtotta lehetőségekkel, a szegedi gyógyszerészképzéssel, a Kar és az SZTE által biztosított lehetőségekkel.

2021. december 02.

Beszámoló a Kabay János Szakkollégium tagjainak 2021/2022-es tanév első szemeszterében elért eredményeiről.

2021. november 27.

Az SZTE Egyetem Napja rendezvénysorozatát lezáró ünnepi szenátus ülésen 2021. november 13-án adták át a Doctor Honoris Causa kitüntető címet kilenc nemzetközileg is elismert, kiemelkedő tudományos munkát végző, továbbá a Szegedi Tudományegyetemmel eredményes kapcsolatban álló kutatónak. A Gyógyszerésztudományi Kar felterjesztésére Doctor Honoris Causa kinevezést kapott Rudolf Bauer, a Grazi Egyetem professzora.

2021. november 22.

Dr. Benkő Ria, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet adjunktusa és Dr. Katona Gábor, a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet adjunktusa 2021-ben Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat nyert.

2021. november 22.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kara, Fogorvostudományi Kara, Gyógyszerésztudományi Kara és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara 2021. november 17-19. között tartotta közös Őszi Tudományos Diákköri Konferenciáját.

2021. november 19.

Prof. Dr. Hohmann Juditot 2019-ben választották a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává, azonban a pandémiás helyzet miatt 2021. október 19-én tartotta Természetes vegyületek a gyógyszerkutatásban: egy korszak vége vagy új aranykor? című akadémiai székfoglaló előadását Budapesten, az MTA Székházának Nagytermében a Kémiai Tudományok Osztálya szervezésében.

2021. november 15.

2021. november 5-én átadták a Novák István- és a Kedvessy György-pályadíjat, valamint az Év Szakkollégistája díjat az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2021. november 15.

A Kari tanács legutóbbi ülésén vették át Zupkó István dékán úrtól oklevelüket a Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgatók.

2021. október 07.

Online és jelenléti oktatásra egyaránt alkalmas, korszerű eszközökkel felszerelt előadótermet adtak át a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A helyiség kialakítását, berendezését az Egis Gyógyszergyár Zrt. 15 millió forinttal támogatta.

2021. október 11.

2021. november 4-ig lehet nevezni a kémiai és biológiai tárgyú tanulmányi versenyre, amelynek célja a gyógyszerésztudományok megismertetése a hazai és határon túli középiskolásokkal.

2021. október 11.

A felsőoktatásban végzett több évtizedes, magas színvonalú munkája elismeréseként Dr. Zsoldos Ferencné aranydiplomás gyógyszerész Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli minisztertől vehette át kitüntetését Budapesten, a Szépművészeti Múzeumban augusztus 20-a alkalmából.

2021. október 06.

Teltházas programokat tartott a Kutatók Éjszakáján az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar. A látványos kísérletek és vizsgálatok sok fiatal érdeklődését felkeltik, és nagyon egybecsengenek a kutatókról kialakult, általános képpel is.

2021. szeptember 10.
Prof. Dr. Ilisz István és Dr. Szatmári István közel 100 millió forint támogatást nyert az NKFI Hivatal által kiírt "OTKA" kutatási témapályázaton.
2021. szeptember 09.

2021. szeptember 4-én tartották Szegeden az országos felsőoktatási tanévnyitót. Ez volt az SZTE centenáriumi rendezvénysorozatának nyitó eseménye, amelyen Dr. Karikó Katalin díszdoktori címet kapott.

2021. augusztus 11.

Dr. Csapi Géza nyugalmazott gyógyszerész jóvoltából 86 éves dokumentumot kapott a GYTK, amelyet az 1935-ben végzett évfolyam tagjai készítettek.

2021. július 27.

A programban résztvevő hallgatók betekintést nyerhetnek egy nemzetközileg elismert biotechnológiai vállalat működésébe. Lehetőségük nyílik részt venni a kutató-fejlesztő munkában, segítséget kapnak szakdolgozatuk elkészítéséhez. A legjobbak végzést követően sikeresen pályázhatnak a SOLVO Biotechnológiai Zrt.-nél meghirdetett állásokra.

2021. július 06.

Ünnepélyen köszöntötték 2021. július 5-én a Szegedi Tudományegyetem karainak, intézeteinek, tanszékeinek, klinikáinak és intézményeinek új vezetőit és kitüntetettjeit. Az elismeréseket Prof. Dr. Rovó László rektor és Dr. Fendler Judit kancellár adta át.

2021. június 15.

Elismerő oklevelet kapott az SZTE GYTK Hallgatói Önkormányzata a koronavírus-járvány elleni védekezés alatt végzett szervezői tevékenységéért.

2021. május 17.

Tóth Eszter 3. helyezést ért el a 2021. május 14-én megrendezett Év Gyógyszerészhallgatója – Gyógyszerészi Gondozási, Betegtanácsadási Versenyen.

2021. május 14.

Egyes kender alapú termékek jogi szabályozását is megváltoztathatja egy nemrég megjelent tudományos cikk. Csupor Dezső egyetemi docens (SZTE Gyógyszerésztudományi Kar) kutatói ötlete nyomán elsőként kerestek választ a kérdésre: Mi történik az e-cigarettában elpöfékelt kenderszármazékkal, a CBD-olajjal?

2019. december 03.

Joan Cañellas, a Mol-Pick Szeged spanyol válogatott kézilabdázója volt a Kar vendége

Kutatok_ejsazkaja_2021

2021. szeptember 24-én este a Gyógyszerésztudományi Kar minden intézete megnyitja ajtaját a gyógyszerészet különböző területei iránt érdeklődő látogatók számára. Tudjon meg többet a gyógyszerek alkalmazásáról, a hatóanyagkutatásról, a gyógyszergyártásról, a gyógynövényekről!