Friss hírek

2022. július 22.

Gratulálunk a sikeres felvételihez, és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatói körében a 2022/2023-es tanév elsőéveseit! Gólyáknak szóló oldalainkon sok hasznos, az egyetemistaélet megkezdéséhez szükséges információ található.

2022. augusztus 01.

A személyes ügyintézés 2022.08.04. és 2022.08.19. között szünetel a GYTK Tanulmányi Osztályán!

2022. július 13.

2022. július 1-én délelőtt 10 órakor kezdődött a Gyógyszerésztudományi Kar gyógyszerészdoktor-avató ünnepi tanácsülése a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében. Két év kihagyás után végre ismét a megszokott nyilvánosság mellett zajlott az esemény; az avatandók, valamint GYTK professzorai mellett a leendő gyógyszerészdoktorok és kitüntetettek családtagjai és az SZTE összes karának egy-egy képviselője részt vett az ünnepségen.

2022. július 12.

Ünnepélyes keretek között köszöntötték 2022. június 30-án a Szegedi Tudományegyetem karainak, tanszékeinek, intézeteinek, klinikáinak és intézményeinek új vezetőit és kitüntetettjeit. Az elismeréseket prof. dr. Rovó László, az SZTE rektora és dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja adta át.

2022. június 30.

Az SZTE GYTK Kabay János Szakkollégiuma egy olyan hallgatók által szervezett és működtetett szellemi műhely, amely tagjai számára nemcsak szakmai többlettudást, hanem összetartó közösséget és felejthetetlen élményeket is nyújt.

2022. június 29.

2022. június 23-án az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának Farmakognóziai Intézete és a Szegedi Akadémiai Bizottság Gyógyszerésztudományi Szakbizottságának Farmakognóziai Munkabizottsága közösen szervezett ünnepséget Máthé Imre professor emeritus 80. születésnapjának tiszteletére az MTA Szegedi Területi Bizottságának székházában.

2022. június 21.

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

2022. április 29.

Elindult a gyógyszerészképzésre jelentkezőket összefogó és segítő Facebook-csoport, a SZINTE GYTK 2022. Tagja lehet minden felvételiző és a gyógyszerész képzés iránt érdeklődő fiatal.

2022. május 31.

A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetemen kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő hallgatók számára nyújt havi 40.000,- forintos támogatást 10 hónapon keresztül.

Beadási határidő: 2022. július 4. (hétfő) 23:59 óra.

2022. május 25.

A pályázat célja fiatal szakemberek (gyógyszerészhallgatók és 35 év alatti gyógyszerészek) magyar nyelvű publikációs aktivitásának növelése, valamint potenciális konzulensek ösztönzése a tehetséges fiatalok közleményírásba való bevezetésére.

2022. május 23.

Az MTA Doktori Tanácsa 2022. április 27-én 10:30 órai kezdettel nyilvános vitára bocsátotta dr. Csupor Dezső (egyetemi docens, SZTE Farmakognóziai Intézet és Klinikai Gyógyszerészeti Intézet) Gyógynövények és növényi hatóanyagok biztonságossága és hatásossága fitokémiai és farmakológiai vizsgálatok tükrében című doktori értekezését.

2022. május 17.

Szolga Valentina megosztott II-III. helyezést ért el az Év Gyógyszerészhallgatója – Gyógyszerészi Gondozási, Betegtanácsadási Versenyen.

2022. május 23.

2022. május 4-én Zupkó István dékán átvette Freund Tamástól, az MTA és Hunyady Lászlótól, a KMT elnökétől az MTA Kiváló Kutatóhelye minősítést igazoló oklevelet.

2022. május 27.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának részvételével 2019 szeptemberében indult a „HYPOGLYCEDIET” jelű nemzetközi Erasmus+ program...

2022. április 29.

Az online, ingyenesen elérhető kémiaérettségi előkészítő, illetve az annak helyet adó platform az Egis Gyógyszergyár Zrt. indítványára valósult meg. A négy rangos egyetem – a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem – valamint az Egis közreműködésével létrejött, hiánypótló oktatási kezdeményezés elsősorban a kémiaérettségi előtt álló diákoknak nyújt segítséget.

2022. április 13.

2022. április 2-án került megrendezésre a IV. Herba Medica középiskolás tanulmányi verseny országos döntője Szegeden, a Gyógyszerésztudományi Karon.

2022. március 30.

Legidősebb oktatója 90. születésnapja alkalmából állófogadást szervezett március 24-én az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar. A méltatásokat és az emlékeket felidéző előadásokat követően az ünnepelt is megosztotta gondolatait az elmúlt 90 évről és meghatottan mesélt az egyetemi évekről is.

2021. október 07.

Online és jelenléti oktatásra egyaránt alkalmas, korszerű eszközökkel felszerelt előadótermet adtak át a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A helyiség kialakítását, berendezését az Egis Gyógyszergyár Zrt. 15 millió forinttal támogatta.

angol billentyűzet

Érdekel az egészségügyi angol? Szeretnél nappali hallgatói jogviszonyt munka mellett? Szükséged van az angol nyelvű kommunikációra egészségügyi környezetben? Van már diplomád, vagy idén végzel és van középszintű angol nyelvtudásod?