nyitoegyetem_napja_2018

Kari kitüntetések az Egyetem Napján

Az elsimeréseket az Egyetem Napja alkalmából 2019. november 9-én, a Szegedi Tudományegyetem központi épületének dísztermében tartott Ünnepi Szenátusülésen adták át

A Szegedi Tudományegyetem Napját 2002 óta minden év november 11-én ünneplik. Ez a nap többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetemen: 1872. november 11-én kezdődött meg a tanítás az intézmény jogelődjének tekintett kolozsvári egyetemen, 1940. november 11-e a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitójának napja.

A Gyógyszerésztudományi Kar munkatársai közül prof. Fülöp Ferenc akadémikus az Év Kutatója, dr. Ambrus Rita egyetemi docens az Év Fiatal Kutatója elismerő oklevelet kapott. Mindkét kategóriában három SZTE-s kutató eredményeit ismerték el.

SZTE_szombat

0069_001-page-001

tehetsegkonfjav

2020. február 15-16. között rendezték meg Szarvason a II. Semmelweis Tehetségkonferenciát a budapesti Korányi Frigyes Szakkollégium hallgatói szervezésében. Karunkat Party Petra és Sipos Bence képviselte.

Korábbi hírek
2019. november 24.