Kiss_Tivadar

Az Év Fiatal Oktatója Elismerő Oklevelet kapott a tanévnyitón Dr. Kiss Tivadar, a GYTK Farmakognóziai Intézetének adjunktusa

2021. szeptember 4-én tartották Szegeden az országos felsőoktatási tanévnyitót. Ez volt az SZTE centenáriumi rendezvénysorozatának nyitó eseménye, amelyen Dr. Karikó Katalin díszdoktori címet kapott.

Az ünnepség keretében díjak és elismerések átadására is sor került. A Szegedi Tudományegyetem szenátusa az „Év Fiatal Oktatója Elismerő Oklevelet” adományozta Dr. Kiss Tivadarnak, a Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetének adjunktusának.

Dr. Kiss Tivadar PhD tanulmányainak megkezdése (2011) óta dolgozik az SZTE GYTK Farmakognóziai Intézetében. 2014-ben tanársegédi majd 2020-ban adjunktusi kinevezést kapott. Az intézetben folyó oktatómunkába már doktoranduszként bekapcsolódott, jelenleg a graduális és posztgraduális képzésben egyaránt oktat. A Gyógyszerészi növénytan gyakorlatok és a Pharmacognosy practice c. kötelező kurzusok oktatója. 2019 óta a nemzetközi hallgatók felzárkóztatását szolgáló két kurzus, az Introduction to Academic Biology és az Introduction to Academic Chemistry felelős oktatója. Oktatómunkájában különös hangsúlyt fektet a modern oktatásmódszertanok bevezetésére. Oktatásmódszertani kurzusokon fejlesztette tudását, és a tanultakat a gyakorlatba átültetve modernizálta az általa oktatott tantárgyakat. A járványügyi vészhelyzet idején fontos szerepet játszott az online oktatás megszervezésében és oktatási anyagok kidolgozásában. Témavezetésével eddig 11 szakdolgozat került megvédésre. Több sikeres TDK-s hallgató és két PhD hallgató témavezetőjeként a kutatói utánpótlásban is részt vállal. Sokat tett a kari beiskolázás eredményességének előmozdításáért. Létrehozta és irányítja a középiskolások részére meghirdetett Herba Medica Tanulmányi Versenyt. Őszinte pedagógusi elkötelezettség és kiváló tanári habitus jellemzi.

(részlet a felterjesztésből)

(fotó: Sahin-Tóth István)

2024_Zsoldosne_szines

Búcsúztatása 2024. április 26-án (pénteken) 11 órakor lesz Szegeden, a Honvéd téri református templomban. Családja kérése, hogy tisztelői kegyeletüket egy szál virággal róják le. Végső nyugalomra szűk családi körben helyezik.

Korábbi hírek
2024. március 28.