Elsőéves gyógyszerészhallgatók eskütétele

Maximális létszámú magyar évfolyammal indul az év a Gyógyszerésztudományi Karon

A hagyományoknak megfelelően az első oktatási napon, 2019. szeptember 2-án tettek esküt a Gyógyszerésztudományi Kar elsőéves hallgatói. A magyar nyelvű képzésre idén nem volt könnyű bekerülni, de a korábbi évekhez képest magasabb felvételi ponthatár ellenére teljes létszámú, 120 fős évfolyam kezdi meg tanulmányait. Az elsősöket dr. Zupkó István dékán köszöntötte, aki ünnepi beszédében kiemelte, hogy a gyógyszerészi tanulmányaikat megkezdők nemcsak hivatást választottak a gyógyulni vágyók szolgálatával, hanem egy piacképes, keresett diploma tulajdonosai is lesznek. Augusztus utolsó hetében beiratkoztak és esküt tettek az angol képzésben részt vevők is, velük együtt mintegy 120 külföldi diák tanul a Karon.

2024_Zsoldosne_szines

Búcsúztatása 2024. április 26-án (pénteken) 11 órakor lesz Szegeden, a Honvéd téri református templomban. Családja kérése, hogy tisztelői kegyeletüket egy szál virággal róják le. Végső nyugalomra szűk családi körben helyezik.

Korábbi hírek
2024. március 28.