A kar fiatal kutatóinak munkáját támogatja a Richter

A Richter Gedeon Centenáriumi Alapítvány 2016-ban meghirdetett „Rövid távú kutatási támogatás” pályázatára ez évben is jelentkeztek a kar fiatal kutatói.

Richter_Gedeon

Az anyagi hozzájárulás elsősorban tudományos rendezvényen való részvétel támogatására irányult. Az alapítvány honlapján található eredmények alapján az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerkémiai Intézete 140 000 Ft, a Gyógyszertechnológiai Intézete 560 000 Ft összegű támogatást nyert el, amelyet 5 szakmai rendezvény finanszírozására fordítanak majd a kollégák.

Az „Alapítvány Kutatási támogatását” 1 500 000 Ft összegben Bartos Csilla egyetemi tanársegéd (Gyógyszertechnológiai Intézet) nyerte el. Pályázata a „Hatóanyag központi idegrendszerbe irányuló transzportjának tanulmányozása intranazális gyógyszerbevitellel” téma kutatására fókuszál. Megjegyzendő, hogy a kuratórium összesen 5 munkát támogatott, amelyből 1 szegedi és 4 budapesti intézményből került ki.

2024_Zsoldosne_szines

Búcsúztatása 2024. április 26-án (pénteken) 11 órakor lesz Szegeden, a Honvéd téri református templomban. Családja kérése, hogy tisztelői kegyeletüket egy szál virággal róják le. Végső nyugalomra szűk családi körben helyezik.

Korábbi hírek
2024. március 28.