science_cafe2

Gyógyszertechnológiai előadásokkal nyit a Science Café

Ambrus Rita és Pomázi Anita egy-egy prezentációja a szemeszter nyitó alkalmán

Az SZTE Tehetségpont közérthető, élvezhető, érdekfeszítő tudományos témákat választott kávé mellé..

A Science Café keretében a Szegedi Tudományegyetem oktatói és doktoranduszhallgatói tartanak tudománynépszerűsítő előadásokat. A szervezők célja, hogy előmozdítsák a tudomány és a nagyközönség közötti társadalmi párbeszédet a közérthető formában előadott tudományos témák megvitatásán keresztül. Ennek érdekében laikusok számára is élvezhető, érdekfeszítő tudományos témákat válogattak a "kávé mellé". A tehetséggondozó program jellegéből következik, hogy az előadók között a fiatalabb oktatói generáció képviselőit is megtaláljuk, vagyis PhD-hallgatókat, a jövő potenciális kutatóit, oktatóit. A Gyógyszertechnológiai Intézetből Ambrus Rita és Pomázi Anita 2014. február 27-én 18 órai kezdettel nanotechnológiáról valamint porinhalációs készítmények fejlesztéséről fog előadást tartani.

A szemeszter részletes programja:

Science Café

2013/2014. tavaszi szemeszter

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra Informatorium, Nagy Labor

6722 Szeged, Gogol u. 32.

2014. február 27. 18:00-20:00

-Kurzusinformáció, tematika, a teljesítés előfeltételeinek ismertetése

- Ambrus Rita: Nanotechnológia, avagy mit tehet a gyógyszertechnológus egy hatóanyaggal

- Pomázi Anita: Port a tüdőbe, avagy porinhalációs készítmények a terápiában