kkk

WHO Szakpolitikai bizonyíték-összefoglaló a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet munkatársainak közreműködésével

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) megbízásából, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Bizonyítékokkal Támogatott Szakpolitikai Hálózatának (EVIPNet) égisze alatt nemrég készült el egy meghatározó jelentőségű szakpolitikai összefoglaló. A dokumentum célja az antibiotikumok felelős alkalmazásának ösztönzése az antibiotikum-rezisztencia visszaszorítására a humán gyógyászatban Magyarországon, amelyre az összefoglalóbizonyítékokkal alátámasztott beavatkozási opciókat mutat be. A munkát vezető hazai szakpolitikai intézetek és szakértők végezték, az EMMI és a WHO közötti kétéves együttműködési megállapodás keretében, a WHO Európai Irodájának szakmai támogatásával. Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ által létrehozott munkacsoportban infektológus, gyógyszerész, epidemiológus és egészségügyi menedzsmenttel foglalkozó szakemberek vettek részt. A dokumentum megírásában a szegedi Gyógyszerésztudományi Karról Dr. Benkő Ria és Dr. Matuz Mária vett részt társzerzőként.

A WHO weblapján megjelent hír itt olvasható.

Az dokumentumok magyar, angol és orosz nyelven az alábbi linkeken érhetők el:

Evidence brief for policy – Promoting the appropriate use of antibiotics to contain antibiotic resistance in human medicine in Hungary (2018)

Az antibiotikumok felelős alkalmazásának ösztönzése az antibiotikum-rezisztencia visszaszorítására a humán gyógyászatban Magyarországon

Содействие надлежащему использованию антибиотиков для сдерживания развития устойчивости к антибиотикам в медицине человека в Венгрии