48385144_355860535205393_7926023709935009792_n

Városi Ösztöndíjas gyógyszerészhallgatók

Idén négy gyógyszerészhallgató részesült Szeged város elismerésében

Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata 1999-ben hozta létre az SZTE tehetséges hallgatóinak támogatására a Városi Ösztöndíjat. Minden évben 100 hallgató részesül Szeged város önkormányzatának támogatásában, idén karunkról négyen nyerték el az ösztöndíjat. Az okleveleket ünnepélyes keretek között 2018. december 12-én a Városháza dísztermében adta át Dr. Solymos László, Szeged várospolitikai alpolgármestere és Dr. habil. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese. Az ösztöndíj egyrészt a díjazottak tanulmányi elismeréseként szolgál, másrészt ösztönzésként a további tanulmányaikhoz, de ugyanakkor hűen tükrözi a város és az egyetem szoros együttműködését is. A díjazottak: Barna Ferenc (IV. évfolyam) Pamlényi Krisztián (V. évfolyam) Sipos Bence (IV. évfolyam) Uhljar Luca (V. évfolyam)

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.