Ünnepi pillanatok a Szent-Györgyi Napokon

2018. november 23-án adták át az SZTE GYTK jubileumi diplomáit és a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány díjait

A XXIV. Szent-Györgyi Napok keretében a Gyógyszerésztudományi Kar hagyományaihoz híven adták át a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány díjait. Az Alapítvány néhai Dr. Novák István, az egyetem volt tanszékvezető egyetemi tanára, a Gyógynövény- és Drogismereti Intézet egykori igazgatója emlékére kiírt pályadíjat Dr. Ficzere Anita ez évben végzett gyógyszerésznek ítélte meg, „A kat (Catha edulis) alkaloidjai: egy hagyományosan alkalmazott stimuláns növény kémiai kirakójának hiányzó darabjai” című dolgozatáért.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának Gyógyszertechnológiai Intézete néhai Kedvessy György egyetemi tanárnak, a Gyógyszertechnológiai Intézet egykori igazgatójának emlékére 2009-ben Kedvessy György pályadíjat alapított, amely a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetben dolgozó PhD hallgatók és a Karon tanuló gyógyszerészhallgatók szakmai fejlődését hivatott segíteni. A szakmai zsűri véleménye alapján, 2018-ban a Kedvessy György pályadíj nyertesei Dr. Bakonyi Mónika PhD hallgató, Dr,. Módra Szilvia és Dr. Németh Zsófia volt gyógyszerészhallgató, akik színvonalas kutató munkájukért, valamint hazai és nemzetközi publikációs tevékenységükért részesülnek ebben a kitüntetésben és a vele járó pénzjutalomban.

2018. májusban rendezték az Év Gyógyszerészhallgatója - Gyógyszerészi Gondozási-, Betegtanácsadási Versenyt, ahol a hallgatóknak patikai expediálást modellező szituációban kellett bizonyítaniuk szakmai felkészültségüket. A szakértő zsűri az országos verseny 2. helyezését ítélte oda a Kar volt hallgatójának Dr. Navreczki Ágnesnek. Dr. Navreczki Ágnes a Szegedi Tudományegyetem hallgatói közül a legjobb teljesítményéért részesült az Alapítvány különdíjában és a vele járó pénzjutalomban. Az eseményen készült fotók megtekinthetőek itt.

Ugyanezen a napon meghitt ünnepségen adták át a jubileumi diplomákat (az események készült fotók megtekinthetőek itt). Gyémánt diplomát kapott (gyógyszerészi diplomáját 60 éve szerezte):

Balogh Gabriella Julianna

Bárkányi Erzsébet

Bédi Zsuzsanna Stefánia

Boldis Ilona

Botos Attila Imre

Csepregi Julianna Erzsébet

Felber Margit

Fortily Judit Erzsébet

Jenei Edit

Legeza Miklós

Nagymarosi Károly

Pesti Vince István

Platzer Margit

Sörös Erzsébet Matild

Süli Ilona

Tamáskovits Gyula László József

Varga Katalin Margit

Varró Mihály

50 éve diplomázott, ezért arany diplomában részesült:

Ábrahám Katalin Ida

Tóth Piroska Terézia

Turcsányi Margit Éva

Varga Viktória

Gratulálunk minden elismerésben részesültnek!