kkk

Gyógyszerészi gondozás verseny a Klinikai Gyógyszerészeti Intézetben

A Klinikai Gyógyszerészeti Intézet november 26-án hétfőn rendezte meg az ötödéves hallgatók számára a gyógyszerészi gondozás versenyt. Az idei verseny a tizennyolcadik volt a sorban. A verseny anonim (jeligés) írásbeli fordulóján 18 hallgató vett részt. A klinikai kép felismerésen és tesztjellegű feladatsoron legmagasabb pontszámot elérő – ebben az évben három – hallgató került a második fordulóba. Az írásbeli versengésen legjobban teljesítő további 6 hallgató részesül majd vizsgakedvezményben, illetve ötös gyakorlati jegyben.

A szóbeli forduló keretében két különböző problémát kellett megoldani a hallgatóknak. Az egyik szituáció során egy panaszos beteget kellett megfelelő tanácsokkal, illetve szükség esetén vény nélkül készítménnyel ellátni, míg a második esetnél egy recepttel érkező beteget kellett megfelelő információkat átadni az expediálás során.

A verseny dobogós helyezettjei:

1. helyezett: Bezzeg Eszter

2. helyezett: Bencsik Levente