avat

Gyógyszerészavatás

Gyógyszerészdoktorokat avattunk 2018. július 1-én

2018. július 1-én a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában 86 magyar és 8 angol nyelvű képzésben részesült gyógyszerészt avattak doktorrá. Az eseményen Egyetemünk Rektora, prof. Rovó László is megjelent, az avatótanács tagja volt rajta kívül prof. Lázár György, az Általános Orvostudományi Kar dékánja, dr. Baráth Zoltán, a Fogorvostudományi Kar dékánja, valamint dr. Zupkó István, Karunk dékánja - mindannyian első hivatali napjukon vettek részt az ünnepélyes eseményen. A frissen avatott gyógyszerészdoktorokat a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja köszöntötte, az avatottak nevében dr. Módra Szilvia és dr. Wobuoma Patience Chika köszönt el az Egyetemtől.

Az eseményen készült fotók megtekinthetőek a galériákban: 1. és 2. rész.

2023_NTA_nyari_tabor

Csernyák Milán és Fodor Virág, a Nemzeti Tudósképző Akadémia középiskolás diákjai, 2023. július 9-14. között egy hetet töltöttek Karunkon, hogy megismerkedjenek a gyógyszerkutatás különböző területeivel. Az orvosbiológia kutatások iránt érdeklődő 11. és 12. osztályos diákoknak megrendezett Ifjú Kutatók Nyári Táborának 16 résztvevője párosával beosztva különböző helyszíneken kapcsolódhatott be egy-egy kutatócsoport munkájába. A GYTK-ra érkező két diák nem csupán egy laboratóriumban dolgozhatott, hanem a GYTK mind a hat intézetébe ellátogathatott. Az alábbiakban olvashatják a nálunk eltöltött egy hétről szóló beszámolójukat.