EUGLOH_Summer_Course_2020_June

Nyári egyetem a EUGLOH Szövetség tagjai számára: Egyedülálló lehetőség három európai tudományos nagylétesítmény megismerésére 2020. június 29. és július 2. között

EUGLOH Summer School on Large-Scale Facilities for Global Health: Opportunities, Project Writing and Career Orientation

2020. június 29. – 2020. július 2.

Szervező: Université Paris-Saclay, France

A tudományos célú nagylétesítmények egyedi lehetőségeket kínálnak az anyagtudományok és az élettudományok kutatói számára egyaránt. A EUGLOH Szövetség négynapos intenzív tanfolyamot szervez annak érdekében, hogy a négy egyetem hallgatói, oktatói és kutatói megismerhessék a francia SOLEIL szinkrotron, a svéd MAX IV szinkrotron és a szegedi ELI-ALPS lézerközpont nyújtotta lehetőségeket, és ezzel elősegítsék a közös európai kutatásokat. A résztvevők betekintést nyerhetnek a létesítmények működésébe, alkalmazásuk lehetőségeibe, valamint információt kaphatnak a hozzájuk kapcsolódó karrierlehetőségekről. A nyári egyetem utolsó két napján gyakorlati foglalkozások lesznek.

Program és további információ itt

Regisztrálni 2020. május 31-ig lehet.

Regisztráció: itt.

2023_NTA_nyari_tabor

Csernyák Milán és Fodor Virág, a Nemzeti Tudósképző Akadémia középiskolás diákjai, 2023. július 9-14. között egy hetet töltöttek Karunkon, hogy megismerkedjenek a gyógyszerkutatás különböző területeivel. Az orvosbiológia kutatások iránt érdeklődő 11. és 12. osztályos diákoknak megrendezett Ifjú Kutatók Nyári Táborának 16 résztvevője párosával beosztva különböző helyszíneken kapcsolódhatott be egy-egy kutatócsoport munkájába. A GYTK-ra érkező két diák nem csupán egy laboratóriumban dolgozhatott, hanem a GYTK mind a hat intézetébe ellátogathatott. Az alábbiakban olvashatják a nálunk eltöltött egy hétről szóló beszámolójukat.