Az SZTE GYTK 2022 szeptembere óta új mintatanterv szerint oktatja hallgatóit. Az országban egyedülálló módon több olyan kötelező tárgy is bekerült a curriculumba, amelyek azt szolgálják, hogy a karunkon végzett gyógyszerészek minden olyan tudással rendelkezzenek, ami a gyógyszertárakban, a kórházakban vagy a gyógyszergyárakban betöltött munkahelyeken szükségesek lehetnek. Ha kíváncsi vagy a mintatantervre és arra, hogy hogyan áll össze egy elsőéves szegedi gyógyszerészhallgató órarendje, olvasd tovább a cikket!
Az SZTE GYTK hallgatóinak mintatanterve 2022/23-as tanévtől (kattintásra nagyítva jelenik meg):
Színek jelentése:
Kék: kémiai és fizikai jellegű alapozó és szakmai tárgyak
Piros: biológiai jellegű alapozó és szakmai tárgyak
Szürke: az első két kategóriába nem sorolható alapozó tárgyak
Lila: gyógyszertechnológiai és más, az első két kategóriába nem sorolható szaktárgyak
Türkiz: csak a kar által meghirdetett tárgyakból (lsd. külön lista) kötelezően választható szaktárgyak
Zöld: a Kar (lsd. külön lista) vagy az SZTE más karai által meghirdetett szabadon választható tárgyak, nyelvórák és testnevelés
Narancssárga: kötelező szakmai gyakorlatok (helyszíne a hallgató által választott gyógyszertár, kórház, gyógyszergyár, külföldi gyakorlati hely)
Sárga: szakdolgozathoz kapcsolódó tárgyak
A Kar által hirdetett kötelezően és szabadon választható tárgyak listája:
Karunkon a hallgatók a Neptun nevű elektronikus tanulmányi rendszeren keresztül veszik fel a tárgyakat és állítják össze saját órarendjüket. Ehhez természetesen a Tanulmányi Osztály segítséget nyújt. Honlapunkon minden évben minden évfolyam részére közzéteszik az összesített órarendet, amely minden kötelező előadást és gyakorlatot, illetve néhány szabadon választható tárgyat is tartalmaz. Itt látható például a 2022/23-as tanév első évfolyam őszi szemeszterének összesített órarendje:
Színek jelentése:
Rózsaszín: előadások, amelyek mindenki számára azonos időpontban vannak
Kék különböző árnyalatai: gyakorlatok, amelyek esetén az évfolyam 4-6 csoportra van felosztva, és mindenki a számára legmegfelelőbb időpontban veheti fel az órát
Piros: szabadon választható tárgyak, nyelvórák, testnevelés
Például így néz ki a 2024/25-ös tanév őszi szemeszterében egy elsőéves hallgató heti órarendje, amelyben már nyelvóra és testnevelés is szerepel: