lab-g6c9342abe_1280

A 2025-ös felvételi eljárás során 20 intézményi pontot kapnak az MTA SZAB ifjúsági pályázatán helyezést elérő középiskolások

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága (SZAB) pályázatot hirdet Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád vármegyékben, valamint a Vajdaság, Temes és Arad megyékben élő középiskolás diákok számára.

A pályázaton helyezést elérő középiskolások az SZTE GYTK-ra történő jelentkezés esetén 20 intézményi pontot kapnak a 2025-ös felvételi eljárás során.

A Gyógyszerésztudományi Szakbizottság középiskolásoknak szóló pályatételei:

Dizájner drogok és veszélyeik

Mire jók a pre- és probiotikumok?

Fűszernövények a gyógyászatban

Hétköznapi kémia (szabadon választott téma a mindennapokban tapasztalható kémiai reakciók köréből)

Egy közismert, de bizonyítatlan hatékonyságú gyógymód, gyógyszercsoport vagy hatóanyag gyógyászati felhasználásának kritikai áttekintése

Részletes tájékoztató a pályázatról:

2024_Zsoldosne_szines

Búcsúztatása 2024. április 26-án (pénteken) 11 órakor lesz Szegeden, a Honvéd téri református templomban. Családja kérése, hogy tisztelői kegyeletüket egy szál virággal róják le. Végső nyugalomra szűk családi körben helyezik.

Korábbi hírek
2024. március 28.