2024. május 9., csütörtök

Herba Medica Tanulmányi Verseny

VI. Herba Medica Tanulmányi Verseny döntősei

Lezárult a VI. Herba Medica Tanulmányi Verseny

Március 23-án, szombaton került sor a VI. Herba Medica Tanulmányi Verseny országos döntőjére. A tizenkét döntős versenyzőt, a felkészítő tanárokat és a vendégeket 9:00-kor köszöntötte Prof. Dr. Zupkó István dékán úr. Beszédében méltatta a tanulók vállalkozó szellemét és külön megköszönte a felkészítő tanárok munkáját.

A versenyzők ezután megkezdték a három szakaszból álló megmérettetést. A fél órás teszt mellett laboratóriumi feladat keretében szénhidrátokat azonosítottak a versenyzők. Ezen felül előadás keretében tudományos igényeséggel fejtettek ki egy-egy előre kiadott témát. Az egyetemi oktatókból álló zsűri a szakmai tartalom és az előadásmód mellett a versenyzők vitakészségét is mérte. Örömteli volt látni több versenyzőnél azt a bátor kiállást és hallgatni a rendkívül alapos és szakmailag megalapozott válaszokat egy-egy zsűritag kérdésére.

Az egyes feladatelemek értékelése és az online fordulókon szerzett pontok alapján a következő helyezések születtek:

Helyezés Versenyző Iskola, város, évfolyam Felkészítő tanár
1 Paulovszky Gergő BMSZC Petrik Lajos Két tanítási Nyelvű Technikum, Budapest, 12. Fandel Richárd Gábor
2 Vitek Róza Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom, 12. Alekszandrova Katalin
3 Bősze Boldizsár Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged, 12. Seres Ádám Zsolt
4 Rideg Iringó KRK Szilády Áron Gimnázium, Kiskunhalas, 11. Gávlikné Kis Anita
5 Dani Regina Jázmin Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium, Orosháza, 12. Mikulás Rolandné, Gabnai Edit
6 Gulyás Regina Noémi Makói József Attila Gimnázium, Makó, 12. Árgyelán János
7 Darab Márton Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros, 11. Garamszeginé Szűcs Ildikó
8 Berta Villő Kecskeméti Katona József Gimnázium, Kecskemét, 10. Tóth Zsolt
9 Kovács Levente NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Nyíregyháza, 12. Spákné Paráda Andrea
10 Póliska Eszter Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc, 11 Bíróné Kertész Judit
11 Fábián Lili Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen, 11. Dr. Krakomperger Zsolt
12 Vitális Zsombor BMSZC Petrik Lajos Két tanítási Nyelvű Technikum, Budapest, 12. Barabás Gergő

A döntős versenyzők és felkészítő tanáraik könyvjutalmakat, a dobogósok pedig értékes díjakat kaptak:

• I. helyezés: 200 ezer Ft értékű díj,
  • II. helyezés: 150 ezer Ft értékű díj,
  • III. helyezés: 100 ezer Ft értékű díj,
  • minden döntős és felkészítő tanár: könyvjutalom (Karikó Katalin: Áttörések c. könyve).

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak!

A verseny során a következő zsűritagok voltak:

• Dr. Barta Anita (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Dr. Bózsity-Faragó Noémi (SZTE GYTK Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet)
  • Dr. Kiss Tivadar (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Dr. Lázárné Dr. Zalán Zita (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)
  • Dr. Lőrinczi Bálint (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)
  • Dr. Party Petra (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Dr. Püski Péter (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Dr. Sárik Julián (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)
  • Dr. Schelz Zsuzsanna (SZTE GYTK Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet)
  • Dr. Sipos Bence (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Dr. Szakonyi Gerda (SZTE GYTK Gyógyszeranalitikai Intézet)
  • Dr. Tanács Dániel (SZTE GYTK Gyógyszeranalitikai Intézet)
  • Dr. Tóth Barbara (SZTE GYTK Klinikai Gyógyszerészeti Intézet)
  • Dr. Veres Katalin (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Hlogyik Tamás (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Jójártné Dr. Laczkovich Orsolya (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Németh Veronika (SZTE Gyakorló Gimnázium)
  • Prof. Dr. Szakonyi Zsolt (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)

A szóbeli döntőt online fordulók előzték meg, ahol feladatszerkesztők voltak:

• Dr. Kiss Tivadar (SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet)
  • Dr. Kovács Adriána (SZTE Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet)
  • Dr. Party Petra (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Dr. Sárik Julián Robin (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)
  • Dr. Schelz Zsuzsanna (SZTE GYTK Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet)
  • Dr. Simon Péter (SZTE GYTK Gyógyszerkémiai Intézet)
  • Dr. Sipos Bence (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Dr. Szalai Boglárka (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Dr. Tanács Dániel (SZTE GYKT Gyógyszeranalitikai Intézet)
  • Dr. Tóth Barbara (SZTE GYTK Klinikai Gyógyszerészeti Intézet)
  • Dr. Varga Patrícia Orsolya (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)
  • Motzwickler-Németh Anet (SZTE Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet)

A versenyhez az anyagi hátteret a Gyógyszerésztudományi Kar, valamint a támogatóink biztosították. Támogatóink voltak:

• Magyar Gyógyszerészi Kamara Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezete
  • Magyar Gyógyszerészi Kamara Országos Szervezete
  • Magyar Gyógyszertudományi Társaság
  • Phoenix Pharma Zrt.

A verseny során készült képek a verseny facebook oldalán (https://www.facebook.com/herbamedica) és a Google Albumban (https://photos.app.goo.gl/Cz4P4wkQz38y9J7h7) találhatóak.