2024. május 19., vasárnap

SZTE Gyógyszerésztudományi Kar

Herba Medica Tanulmányi Verseny

V. Herba Medica - Országos döntő

Az V. Herba Medica Tanulmányi Verseny országos döntője március 25-én lezajlott. A versenyt Csernyák Milán, a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója nyerte meg, felkészítő tanára Dávidné Varga Gabriella.
csernyak_milan

Az országos döntőre Budapestről, Dunaújvárosból, Esztergomból, Hódmezővásárhelyről, Kaposvárról, Kecskemétről, Orosházáról, Szegedről és Szolnokról érkeztek a versenyzők és a felkészítő tanárok. A döntőt alapos felkészülés előzte meg, a versenyzők előadástémával és laboratóriumi készségekkel felvértezve érkeztek, a szervezők pedig előkészítették a helyszínt.

elokeszul2 elokeszul1

Az országos döntőt Prof. Dr. Zupkó István a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja nyitotta meg. Dékán úr kiemelte, hogy a döntőbe jutott versenyzők már kiváló teljesítményt értek el, hiszen számos munkaórát fektettek a döntőhöz vezető online feladatsorok megoldásába. Zupkó dékán úr a felkészítő tanárok szerepét is méltatta, hiszen ők azok akik munkájukkal és személyükkel motiválják a tanítványaikat a természettudományok szeretetére.

megnyito_dekan

A verseny napja tesztírással kezdődött, ami után rövid pihenő következett azért, hogy mindenki odaérjen az előadóterembe vagy a laboratóriumba. A két csoportra osztott versenyzők ugyanis előadásban és a zsűri kérdéseire adott válaszokkal prezentálták a felkészültségüket, a laboratóriumban pedig aszkorbinsav azonosítással és titrálással foglalkoztak.

338167192_611197063822847_6149142938675550752_n

Az előadásokat, valamint a laboratóriumi feladatokat a zsűri folyamatosan megfigyelte és értékelte. Az idei évben számos zsűritag fogadta el a szervezők felkérését. A zsűri tagjai voltak:

• Prof. Dr. Zupkó István (zsűri elnöke), tanszékvezető egyetemi tanár
  • Dr. Bajtelné Engi Zsófia, egyetemi tanársegéd
  • Dr. Bózsity-Faragó Noémi, egyetemi adjunktus
  • Dr. Csupor-Löffler Bolgárka, szakgyógyszerész (Pharmagist Zrt)
  • Dr. Csuvik Oszkár, PhD hallgató
  • Gyarmati Marcell, biológia-kémia tanárszakos hallgató
  • Dr. Hunyadi Attila, tanszékvezető egyetemi docens
  • Jójártné Dr. Laczkovics Orsolya, egyetemi adjunktus
  • Dr. Kiss Tivadar, egyetemi adjunktus
  • Kovács Kincső, biológia-kémia tanárszakos hallgató
  • Lázárné Dr. Zalán Zita, egyetemi adjunktus
  • Németh Veronika, mestertanár
  • Dr. Rédei Dóra, egyetemi adjunktus
  • Dr. Sipos Bence, egyetemi tanársegéd
  • Dr. Szakonyi Gerda, egyetemi docens
  • Prof. Dr. Ilisz István, tanszékvezető egyetemi tanár
  • Dr. Vasas Andrea, egyetemi docens
  • Dr. Veres Katalin, egyetemi adjunktus

zsuri zsuri2

Az versenyen a következő helyezést érték el a versenyzők:

1. Csernyák Milán (Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár); felkészítő tanára: Dávidné Varga Gabriella;
  2. Paulovszky Gergő (BMSZC Petrik Lajos Két tanítási Nyelvű Technikum, Budapest); felkészítő tanára: Fendel Richárd Gábor
  3. Kulcsár Borbála (Pasaréti Gimnázium, Budapest); felkészítő tanára: Kovács Tünde
  4. Boros Júlia (Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok); felkészítő tanára: Borosné Szlávik Mária)
  5. Váczi Bernadett (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét); felkészítő tanára: Labancz István