gyertyalang_moatsz_Ruszoly

Dr. Dr. h.c. Ruszoly József professor emeritus, a Kar nyugalmazott egyetemi tanára, életének 78. évében váratlanul elhunyt.

2017. szeptember 25.

A Szegedi Tudományegyetem, valamint annak Állam- és Jogtudományi Kara

mély fájdalommal tudatja, hogy

DR. RUSZOLY JÓZSEF,

a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának nyugalmazott egyetemi tanára, professor emeritus

2017. szeptember 24-én, életének 78. évében váratlanul elhunyt. Oktatói és tudományos munkássága Szegeden indult, itt bontakozott ki, és szerzett országos és nemzetközi hírnevet. Kutatási területe az alkotmány- és közigazgatás-történetre, kitekintéssel az európai intézménytörténetre, a parlamenti választójog, választási rendszerek, választási bíráskodás és helyhatósági önkormányzatok történetére koncentrálódott, és helytörténeti kutatásokat is folytatott. Kiemelkedő tudományos munkásságát és szakmai érdemeit legutóbb a Magyar Tudományos Akadémia Iuris Consulto Excellentissimo-díjjal ismerte el.

Ruszoly József a szegedi egyetem megbecsült, köztiszteletben álló professzoraként jogászok generációit nevelte az igényes jogi gondolkodásra, a következetes érvelésre. Tizenhét éven át tanszékvezetőként irányította a Jogtörténeti Tanszéket.

A Kar közössége mély fájdalommal fogadta halála hírét.

Ruszoly József professzor urat a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.

Búcsúztatása 2017. október 9-én, hétfőn 13 órakor lesz az Újszegedi Temetőben (6726 Szeged, Szőregi út 85.).

Ruszoly József Prof. Dr. In memoriam

NYUGODJÉK BÉKÉBEN!