Kartelljog_multja_-_boritokep

Konferencia a kartelljog történetéről

2017. október 20.
Link küldésLink küldés

2017. szeptember 22-én a SZAB székházában került megrendezésre a Kartelljog múltja című konferencia, amelyen a 2016-ban a Gazdasági Versenyhivatal támogatásával elvégzett kutatások eredményeit ismertették a résztvevő kutatók.

Kartelljog_multja_konferencia
A képre kattintva Galéria nyílik!

E kutatás célja volt, hogy a Kartel-jogtörténeti Kutatócsoport a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kutatóival együttműködésben feldolgozza az 1931. évi XX. törvénycikk által szabályozott kartelljog gyakorlati megvalósulását a megtalálható levéltári források alapján. A konferenciát a Gazdasági Versenyhivatal, a Szegedi Akadémiai Bizottság Jogtudományi Szakbizottsága és a Szegedi Tudományegyetem Magyar Jogtörténeti Tanszéke szervezte. A konferencia programja az alábbi linken érhető el.

Link küldésLink küldés