DSC08521_borito

Jogtörténészek Krakkóban

2017. március 10.
Link küldésLink küldés

2017. március 2-ától 5-éig „Sitque ibi scienciarium preualencium margarita…” – Law and education over the centuries elnevezésű nemzetközi konferencián vett részt a Magyar Jogtörténeti TDK Krakkóban a Jagellonian University szervezésében, amely egyetem jogtörténeti tanszékeivel immár három éves szoros együttműködési kapcsolatot tartanak fenn a Magyar Jogtörténeti Tanszék oktatói. Az oktatás jogi vetületeivel foglalkozó konferencián Krusóczki Bence „The appearance of academic freedom int he Hungarian higher education” címmel, míg Szivós Kristóf „Questions of the freedom of education in today’s Hungary” címmel tartott mintegy 20-20 perces előadást, amelyeket követően színvonalas szakmai vita alakulhatott ki a konferencia résztvevői között.

Jogtorteneszek_Krakkoban

A lengyel kollégák érdeklődve figyelték a magyar oktatáspolitika fejlődésének eseményeit, ugyanis a konferencia apropóját a lengyel felsőoktatás átalakítására irányuló aktuális állami törekvés nyújtotta. A Magyar Jogtörténeti TDK két hallgatóját Dr. Varga Norbert, a Magyar Jogtörténeti Tanszék egyetemi docense és dr. Pétervári Máté a tanszék PhD-hallgatója kísérte el.

Link küldésLink küldés