Doktori_Iskola

Jog határok nélkül konferencia

2017. március 14.
Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara és Doktori Iskolája tematikus konferenciát szervez az alábbi témakörben:

Jog határok nélkül

A konferencia témája a jog interdiszciplináris kutatásokra való alkalmasságát, a térbeli és időbeli határokat átívelő természetét hivatott tükrözni. A jog ugyanis nem csupán a jelenre van hatással, hanem meghatározza azt a múlt és közvetít a jövő irányába. Emellett pedig egy nép vagy népek összetartozásának valamint szétválásának is a szimbóluma lehet. A 21. század terméke a jog expanziója, így nem jelenthető ki az sem, hogy a jogtudomány keretei közé lenne szorítható. A résztvevők között így nem csupán a jogászok, hanem más társadalomtudományok doktorandusz-hallgatói is képviselik a szakmaiságot. A doktoranduszokat ugyanis nem az adott tudományághoz tartozásnak kell összefognia, hanem a minőségi kutatómunka varázsának!

A konferencia időpontja: 2017. március 24. (péntek) 10,00 – 18,00

A konferencia helyszíne: Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza, Szeged, Somogyi u. 7.

A konferencia regisztrált résztvevői, előadói és a szekcióelnökök számára ebédet biztosítunk.

A konferenciával kapcsolatban felmerülő további kérdések esetén az alábbi e-mail címen állunk rendelkezésre: joghataroknelkul@gmail.com

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

PLENÁRIS ÜLÉS

Levezető elnök: Dr. Fejes Zsuzsanna egyetemi docens, (SZTE ÁJTK Doktori Iskola külföldi ügyekért felelős titkára)

Helyszín: Díszterem

9:30-10:00

10:00-10:15

Dr. Varga Norbert egyetemi docens, tudományos ügyek dékánhelyettese (SZTE ÁJTK): Megnyitó

10:15-10:40

Prof. Dr. Trócsányi László intézetigazgató egyetemi tanár, igazságügyi miniszter (SZTE ÁJTK): "Viták és párbeszédek - Európa ma"

10:40-11:05

Prof. Dr. Blutman László LL.M, tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE ÁJTK): Az európai integráció hatvan éve: válságok árnyékában?

11:05-11:30

Prof. Dr. Karsai Krisztina, Jean Monnet Chair intézetvezető egyetemi tanár, rektorhelyettes (SZTE ÁJTK):Büntetőjog határok nélkül - avagy a büntetőjog kitörése a nemzetállami keretek közül

11:30-12:00 Kérdések, hozzászólások

12:00-13:00 Ebéd,

Helyszín: I. emelet

13:00-18:00 Szekcióülések

Szeged, 2017. március 11.

A Szervezők nevében, tisztelettel:

Prof. Dr. Jakab Éva sk.

tanszékvezető, egyetemi tanár,

SZTE ÁJTK Doktori Iskola elnöke

Prof. Dr. Homoki-Nagy Mária sk.

tanszékvezető, egyetemi tanár

SZAB Jogtudományi Szakbizottság elnöke