IMG_00441

A Civilisztikai Tudományok Intézete hallgatóinak sikeres szereplése a Weiss Emília pályázaton

2017. március 06.
Link küldésLink küldés

2017. február 23-án, ünnepélyes keretek között adták át a díjakat a Weiss Emília pályázat nyerteseinek. Ezúton gratulálunk a Civilisztikai Tudományok Intézete keretein belül indult Schultz Márton PhD hallgatónak, aki a fiatal jogászok számára kiírt kategóriában, „A férj joga felesége nevén” c. pályaművével ért el II. helyezést. Felkészítő tanára: Prof. Dr. Görög Márta Intézetvezető.

Gratulálunk továbbá Kopasz Péter joghallgatónak is, aki egyetemi hallgató kategóriában, a „Házassági vagyonjogi rendszereket érintő szabályozás Magyarországon az Európai Családjogi Bizottság Alapelvei fényében” c. munkájával lett II. helyezett, valamint Gál Emese joghallgatónak, akit a zsűri, „Gyermekszegénység és gyermekjogok – esélyegyenlőség az oktatásban” c. munkája kapcsán dicséretben részesített. Mindkét joghallgató felkészítője Dr. Hegedűs Andrea egyetemi docens.

IMG_00431

A díjátadót az ELTE Kari Tanácstermében rendezték, melyen a jelen volt az értékelésben részt vett, kiváló jogászi szaktekintélyekből álló zsűri (Elnök: Dr. Bencze Lászlóné, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácselnöke; tagjai pedig Sáriné Dr. Simkó Ágnes, az új Polgári Törvénykönyv előkészítésének korábbi miniszteri biztosa, Dr. Kőrös András nyugalmazott kúriai tanácselnök, a Családi Jog folyóirat főszerkesztője; és Dr. Szepesházi Péter, a BKKB bírája), egyetemistaként valamennyien Weiss Emilia tanítványai voltak.
A díjátadón Prof. Vékás Lajos akadémikus megemlékezett Weiss Emiliáról, majd a díjak átadása után a dolgozatok egyenkénti méltatása következett. A rangos esemény Kőrös András ny. kúriai tanácselnök zárógondolataival fejeződött be.

A helyezést elért illetve dicséretben részesült hallgatók dolgozatai publikálásra kerülnek.

Link küldésLink küldés