horvat-magyar_kiegyezes

Előadássorozat a horvát-magyar kiegyezésről a horvát jogtörténészek szemszögéből

2017. május 04.
Link küldésLink küldés

Ivan Kosnica a University of Zagreb Horvát Alkotmány- és Jogtörténeti Tanszékének egyetemi docense a kiegyezés 150. évfordulója alkalmából 2017. április 24-e és 28-a között angol nyelven előadássorozatot tartott a horvát-magyar kiegyezésről a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán a Magyar Jogtörténeti Tanszék meghívására.

H-M_page

A ’Historical Foundations of the Compromises’ címet viselő előadásokon az Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola magyar és nemzetközi doktoranduszai és a Magyar Jogtörténeti TDK tagjai vettek részt. Emellett április 27-én kutatási témáját, a horvát állampolgárság 19. századi történetét (Croatian views about the issue of citizenship in the lands of the Hungarian Crown) mutatta be tudományos előadásában.

Link küldésLink küldés