Szegedi hallgatói siker a Kozma Sándor tudományos pályázaton

2017. június 27.
Link küldésLink küldés

Magyarország legfőbb ügyésze Kozma Sándor emlékére tudományos pályázatot hirdetett tanulmány készítésére. A pályázaton részt vehetett az ügyészi szervezet minden, tudományos fokozattal nem rendelkező tagja, valamint az ügyészi munka iránt érdeklődő joghallgató. A pályázatokat általános, ifjúsági és joghallgatói tagozaton lehetett benyújtani magyar nyelven 2017. március 1-ig.

20170609_134725

Balázs Barbara a Szegedi Tudományegyetem II. évfolyamos hallgatója Dr. Görög Márta intézetvezető egyetemi tanár biztatására és témavezetésével készített pályaművet „A személyes adatok védelméhez fűződő jog és az emberi méltóságból fakadó személyiségi jog kapcsolata, avagy az alperesi adatkezelés megítélése, felek általi és bírói minősítése személyiségi jog megsértése iránt indított perben” címmel.

20170609_134751

Tudományos dolgozatában bemutatta a vonatkozó jogszabályokban fellelhető és eddigi tanulmányai során a személyiségi jogokkal kapcsolatban tanult fogalmakat, ezen jogok rendszerét, megsértésük esetén alkalmazható szankciókat, továbbá rámutatott – egy munkavállaló és munkáltatója közötti per elemzése alapján – a személyes adatok kezelésének különböző felek általi megítélésére.

Az SZTE hallgatója pályaművét a bírálók II. Díjjal jutalmazták, amely elismerést 2017. június 9-én az Ügyészség Napja alkalmából rendezett ünnepség keretében vehetett át Dr. Polt Péter Legfőbb Ügyésztől.

Balázs Barbara

II. évfolyamos joghallgató