Adminisztratív mobilitás Bergenben a Tempus Közalapítvány támogatásával

2017. január 30.
Link küldésLink küldés

Csikós-Kiss Gabriella, Engi Erika és Kovács Gabriella kollégáink a Miniszterelnöki Hivatal által biztosított, az SZTE intézményi pályázatán elnyert EGT alap segítségével a Tempus Közalapítvány támogatásával vettek részt a Bergeni Egyetem Nemzetközi Napján Norvégiában 2017. január 19-én. A kilencedik alkalommal megrendezésre kerülő eseményen hazánkból az ELTE és számos más ország egyeteme is képviseltette magát. Angliából a University of Lincoln, a Lancaster University, a Queen Mary University of London és a University of Southampton. Ausztráliából a Bond University és a University of Sydney. Hollandiából a Radboud University. Horvátországból a University of Zagreb. Indiából a delhi National Law University. Németországból a University of Cologne, a Saarland University/Europa-lnstitut, az Universität Bielefeld és a Ludwig-Maximilians Universität Münchenből. Olaszországból az Universitá degli Studi di Torino. Skóciából a University of Aberdeen, a University of Dundee és a University of Glasgow. Spanyolországból az Universitát Rovira I Virgili. Szlovákiából a pozsonyi Comenius University. Az Egyesült Államokból a Mitchell Hamline School of Law, a Penn State Law és a University of Minnesota Law School.

Csikós-Kiss Gabriella és Kovács Gabriella a Jogi Kar standjánál

A program nyitásaként a Bergeni Egyetem Jogi Karának halljában minden jelenlevő részére standot biztosítottak, ahol lehetőségünk volt a Kar népszerűsítésére. A Nemzetközi Nap keretében az SZTE-ÁJTK Erasmus+ programját Csikós-Kiss Gabriella tanulmányi előadó mutatta be. Kiváló alkalom nyílt arra, hogy a Kar nemzetközi kapcsolatait szélesítsük: több egyetem is jelezte együttműködési szándékát, amely reményeink szerint gyümölcsöző partnerkapcsolatot eredményezhet. Ottlétünk során betekintést nyerhettünk a Bergeni Egyetem Jogi Karának adminisztrációs tevékenységébe, megismerhettük a nemzetközi kapcsolatok ügyintézésének menetét, rendszerét/felépítését. A Kar saját könyvtárába is ellátogathattunk, ezáltal bepillanthattunk a hallgatók mindennapi életébe.

Link küldésLink küldés