2017

A Gazdasági Versenyhivatal "Versenyjog Magyarországon és az EU-ban" címmel országos tanulmányi versenyt hirdet

2017. február 23.
1 perc

a magyar és az európai uniós versenyjog és a tudatos fogyasztói döntéshozatal tárgyában nappali tagozatos hallgatók részére

Link küldésLink küldés

2017-ben az alábbi témákhoz kapcsolódó jeligés pályamunkák, dolgozatok beérkezését várjuk:

1.) Fogyasztói tudatosság az online térben

2.) Milyen módon alakíthatja a digitális világ a fogyasztói ügyleti döntési folyamatot?

3.) Másért való felelősség a kartelljogsértések esetén

4.) A kartelekkel szembeni jogérvényesítés globalizációja

5.) A megosztás alapú gazdaság versenyjogi megközelítése

6.) Az ajánlott viszonteladói árak az európai versenyhatóságok joggyakorlatában

7.) Az adatvédelmi jog és a versenyjog lehetséges kapcsolódási pontjai

8.) A magánjogi kártérítési irányelv átültetésének különbségei az Európai Unió egyes tagállamaiban

Terjedelem: legfeljebb 60.000 karakter (lábjegyzetek, végjegyzetek, tartalom- és irodalomjegyzék, valamint szóközök nélkül számítva). A terjedelmi határ túllépése pontlevonással jár (minden megkezdett 1000 karakter túllépés esetén 1 pont levonás jár).

Leadási határidő: 2017. június 5. (postai bélyegző szerint)

Eredményhirdetés: várhatóan 2017 szeptemberében

A pályamunkák, dolgozatok díjazása:

1. hely 400.000 Ft

2. hely 300.000 Ft

3. hely 200.000 Ft

A pályadíj adó- és járulékköteles jövedelem.

A versenyen való részvétel feltételeivel kapcsolatban a Gazdasági Versenyhivataltól további felvilágosítás írásban a versenykultura@gvh.hu címen kérhető.

Részletes tájékoztató letölthető innen.

Link küldésLink küldés