IMG_6950_nyito

2017. február 13-án egy újabb félév indult útjára a „KAPU” kínai-magyar cserediák programban.

2017. február 24.
1 perc

Az évnyitó ünnepségen 11 kínai hallgató vett részt, akik izgalommal és várakozással telve néznek az új félév elé.

Link küldésLink küldés

A rendezvényt az Egyetem részéről Karunk professzora, Karsai Krisztina rektorhelyettes asszony nyitotta meg. Karunkat és a programot Dr. Mezei Péter nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettes és Dr. Varga Norbert programigazgató, míg a Konfuciusz Intézetet Dr. Zhang Lin kínai-, illetve Mohr Richárd magyar igazgató képviselte. A hallgatók tekintetéből kíváncsiság sugárzott, ami Szegednek és Magyarországnak szólt. Az évek tapasztalatai szerint lényegesen gazdagabb szaktudással és hazánkat illető kulturális ismerettel felvértezve utaznak haza a hallgatók. Az újabb félév elindulása fémjelzi az oktatók és szervezők kitartó és eredményes munkáját, amelyet évek óta, félévről-félévre folytatnak a program keretében.

IMG_6996_1600

Hagyomány, hogy a ceremónia formális részét követően a diákok és az oktatók közös fényképet készítenek, nem volt ez másként most sem. Erre ezúttal az épület lépcsőfordulójában került sor. Ez a közös fénykép szimbolizálja a két ország közötti szoros együttműködést.

Link küldésLink küldés