kutatokejszakaja2Az egész Európában népszerű rendezvény sorozathoz a Szegedi Tudományegyetem már harmadik alkalommal csatlakozik, hogy bebizonyítsa: a tudomány nem csupán száraz tanagyag, hanem érdekes, interaktív és kreatív elfoglaltság is lehet.

Kutatók Éjszakája a Szegedi Tudományegyetemen

„Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi” – ez az Einstein-idézet a mottója a szeptember 25-én megrendezendő Kutatók Éjszakájának.

Minden év szeptemberének utolsó péntekjén rendezik meg ezt az országszerte népszerű fesztivált, amihez 2007 óta több magyar nagyváros mellett Szeged és az egyetem is kapcsolódik.
„Ezalatt a három év alatt egyre bővült a rendezvényen résztvevő intézetek, tanszékek száma” – mondja Révész Balázs, az SZTE marketing- és kommunikációs igazgatója. Idén már több mint 50 programmal várják a „szenvedélyesen kíváncsi embereket.” A programsorozat leginkább a természettudományokat veszi górcső alá, de az elmúlt években már más karok, tudományterületek is megjelentek, mint például a bölcsészettudomány vagy a Mérnöki Kar népszerű programjával, a csokoládéöntéssel.

Az idei évben 15 helyszínen adnak otthont a rendezvénynek, csak a Dóm téren 4 különböző színtéren. Tanszékeken, laborokban és magán a téren is lesznek programok, ahol most már hagyományosan az orvostudományi kar kísérleti sátra is részt vesz. Emellett lesz éjszakai kalandtúra a füvészkertben, Csillag-party a Szegedi Csillagvizsgálónál és interaktív tárlatvezetés a Földtani és Őslénytani Tanszék gyűjteményében. Aki akar, ellátogathat Szeged legmagasabb pontjára, és „Non-stop stressz!” vár mindenkire a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A Kísérleti Fizikai Tanszék hallgatói laboratóriumaiban pedig bebizonyosodik, hogy: „A fizika nagyszerű, mert egyszerű”.

Az se maradjon otthon, aki inkább a biológia iránt érdeklődik, hiszen a Mikrobiológiai Tanszéken megismerkedhet a mikrobák világával, megtudhatja, hogyan fedezte fel Alexander Fleming a penicillint, és részt vehet egy igazi penészvadászaton is!

Nagyon sokoldalú, érdekes és minden érzékszervre ható élmény várja a tudni vágyókat. És hogy pontosan kiknek szól? „Mindenki számára kikapcsolódás. Egyetemi polgárok számára éppúgy, mint családtagoknak, kisöcsiknek vagy húgoknak és a szülők számára is érdekes programokat kínálunk délután kettőtől egészen éjfélig… Mindenképpen érdemes megnézni az elkészült programfüzetet vagy az egyetemi weboldalt, hogy hogyan ütemezzék a látogatásokat a különböző helyszínek között ” – ajánlja Révész Balázs.

További információ és részletes program ITT és ITT olvasható.

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Fulep_GaborFülep Gábor - ÁOK, általános orvos

Több oka van annak, hogy a Szegedi Tudományegyetemre járok orvosi karra. Az egyik legfontosabb, hogy mindig nagyon jókat hallottam az itteni képzésről, a másik az, hogy Budapestre nem szerettem volna menni, mert már volt tapasztalatom a fővárosi életformáról. Szeged egy vidéki nagyváros, ahol kedvesebbek az emberek, összetartóbb a diákság, ez a tapasztalatom. Mindig is a kémia és biológia állt hozzám közel, ezért nem volt kérdéses számomra a továbbtanulás. A gyakorlati lehetőségeket külön kiemelném az SZTE Általános Orvostudományi Karán, mindenkinek csak ajánlani tudom!


Juhasz_AnnaJuhász Anna - MGK, mezőgazdasági mérnök

Számomra egyértelmű volt már a középiskolában, hogy az MGK-n biztosan szép jövő vár rám. Sok jót hallottam ismerősöktől, de most, hogy a hallgatója lehetek ennek a karnak, én is sok maradandó élményt továbbíthatok érettségizős barátaimnak. Az órákon tanultakat az otthoni családi gazdaságban bátran kamatoztathatom. Szuper külföldi lehetőségek, gyakorlatias oktatás, és nem utolsósorban a családias légkör, amit nagyon szeretek. Ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy kiváló a tanár-diák kapcsolat.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.