Frissítve: 2024.03.06.

PhD hallgatónk külföldi tanulmányúton

Galgóczi Emese, intézetünk PhD hallgatója 3 hetes tanulmányúton vett részt a portói egyetemen. Beszámolóját a tovább mögött olvashatják.

2024 januárjában részt vehettem egy 3 hetes molekuláris biológia kurzuson, melyet a portói egyetem orvosi karának kutatóközpontja szervezett. Az Essential Molecular Biology - 'Hands on' Laboratory Course elnevezésű tanfolyam célja az volt, hogy a jelentkezőknek alapvető genomikai és proteomikai tehcnikákat tanítson meg. A jelentkezéskor választani lehetett különböző modulok közül attól függően, hogy kit milyen terület érdekelt jobban, így én a gén expresszió és a fehérje-fehérje kölcsönhatások vizsgálatát választottam, amely során többek között szövetből RNS izolálást, RT-qPCR, SDS-PAGE, Western-blot metodikákat, mennyiségi meghatározási módszereket, stb sajátíthattam el.

Összességében nagyon pozitív élményeket gyűjtöttem a tanfolyam során. A legjobb az volt, hogy az oktatók mindig készek voltak segíteni, nagyon jól érthetően és türelmesen elmagyaráztak mindent, ha kellett, akár többször is.

Azzal a céllal jelentkeztem a képzésre, hogy az itt megtanult módszereket a PhD kutatásom során fel tudjam használni és nagyobb önbizalmat, önállóságot szerezzek a laborban végzett munkámban, valamint szerettem volna új technikákat is megismerni, amelyre talán később is szükségem lehet. Ezen elvárásaimnak ez a kurzus teljes mértékben megfelelt.

N_v_nytangyak1.jpg