2024_Kabay

Szakkolisnak lenni jó! – Mit csináltak a Kabay János Szakkollégium tagjai a 2023/24-es tanév őszi szemeszterében?

A Kabay János Szakkollégium tagjai számára a 2023/24-es tanév első féléve is tele volt izgalmasabbnál izgalmasabb programokkal.

Rendhagyó módon idén a szemeszter legelső hetén Kabay Nyílt Napot hirdettünk, amelyen az érdeklődők feltehették a Szakkollégiummal kapcsolatos kérdéseiket, ezáltal könnyebben eldönthették, érdemes-e csatlakozniuk.

Csapatunk kilenc új taggal bővült, akiket a közgyűlésen és a DTK&Pub-ban egy kötetlen beszélgetés keretein belül kicsit jobban is megismerhettünk, majd a csapatépítő bowlingozás alatt új barátságok alakulhattak ki.

Természetesen előadásokban is bővelkedett a programunk a szemeszter minden hetén. Dr. Csonka Csabától (SZTE SZAOK Biokémiai Intézet) hallhattunk a sportolóknál előforduló doppingmódszerekről, dr. Szabó Sándor András (SZTE SZAOK Repülő- és Űrorvosi Tanszék) előadásán szó volt a repülésbiztonság és a gyógyszerek kapcsolatáról, dr. Csapó Konrádtól, az MGYK Csongrád-Csanád Vármegyei Szervezetének elnökétől megtudtuk, mivel is foglalkozik a Magyar Gyógyszerészi Kamara; dr. Pallagi Edina, a CREMEDIQ termékcsalád megalkotója elmesélte nekünk, hogyan álmodta meg és fejlesztette kozmetikumait. Meghívott előadóinkon kívül két alumni tagunk is tartott nekünk prezentációt: dr. Németh Zsófia a Richter Gedeon Nyrt. gyógyszergyárban töltött évéről számolt be, míg dr. Uhljar Luca elmesélte nekünk, milyen a kanadai gyógyszerészet. Négy tagunk – Forgó Nikolett, Petrinca Krisztina, Piszman Zsófia, Sümegi Sándor Soma – a Tudományos Diákköri Konferenciára készülve szűk körben bemutatta előadását, majd egy tapasztalt zsűri (dr. Galgóczi Emese és dr. Szatmári Péter szenior tagjaink, dr. Németh Zsófia alumni tagunk, valamint dr. Orsy György egyetemi tanársegéd) építő jellegű kritikával segítette a jelentkezők sikeres részvételét. A félév végén két lelkes tagunk – Mester Csaba és Piszman Zsófia Ilona – mutatta be a Tudományos Diákköri munkáját a többieknek, immáron tét nélkül.


cremediq_eloadas_Kabay
Dr. Pallagi Edina, a CREMEDIQ kozmetikumok létrehozója


Hogy felpezsdítsük a mindennapokat, tagjaink ,,A profitorientált gyógyszerkutatás hátráltatja a tudomány fejlődését” tételmondat mellett és ellen érveltek egy kifejezetten izgalmas disputa során. Ellátogatott hozzánk Horvát Barbara pszichológus is, akinek a segítségével elsajátítottunk néhány stresszkezelési módszert.

Tanulmányi útból sem volt hiány: a félév közepén lehetőségünk adódott bepillantani a 3D nyomtatás világába dr. Cseh Martin szenior tagunk jóvoltából, majd a szemeszter végén az ExtractumPharma Zrt. kunfehértói gyárában folyó munkának lehettünk szem- és fültanúi dr. Lovász Norbert vezetésével. Végül, de nem utolsó sorban meglátogattunk két egyetemi intézetet: a SZAOK Élettani Intézetében dr. Plesz Szonja kalauzolt bennünket, a GYTK Gyógyszeranalitikai Intézetét pedig dr. Galgóczi Emese és dr. Szakonyi Gerda mutatták meg. Ennek révén kicsit közelebbről is beleshettünk az egyetemünkön folyó kutatómunkába.


extractum_pharma_csoportkep_kabay
Gyárlátogatás az ExtractumPharma Zrt.-nél


Ebben a félévben felélesztettük a PatiFuss! című rendezvényt is, amely iránt igencsak nagy volt az érdeklődés a kar hallgatói részéről, így két alkalommal is kocogó patikushallgatók és oktatók lepték el a Semmelweis Kollégium és a vasútállomás közti utcákat.


Patifuss_2_Kabay
A tanév első PatiFuss!-ának résztvevői


Sikerekben is bővelkedtünk a szemeszterben: négy tagunk – Forgó Nikolett, Petrinca Krisztina, Piszman Zsófia és Sümegi Sándor Soma – ért el kiemelkedő helyezést az idei Tudományos Diákköri Konferencián, valamint Piszman Zsófia elnyerte az „Év Szakkollégistája” címet.

Reméljük, a következő félévünk is ugyanilyen mozgalmas lesz!


Hírek

 Hírek RSS

1

Az Alma Mater Alumni Mentorprogramja, az AMP olyan kezdeményezés, mely hidat képez az egyetemen tanuló hallgatók és a munka világa között.