SZTE Info

DSC_0264

25 éves a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány

Negyed évszázados működését ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerészeti Karát támogató Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány. Az ünnepségen alapítványi elismeréseket is átadtak.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

- Nagyon nagy érték, hogy ez az alapítvány negyed évszázada működik átláthatóan tisztán, ennyi ideje építi a bizalmat két irányba: a felhasználók irányába, akik a forrásokat jó célokra fordítják, valamint azok irányába, akik adakoznak. Forráshiány miatt az egyetem bizonyos dolgokat nem tud könnyedén finanszírozni, az alapítvány támogatása óriási segítség – mondta megnyitó beszédében Prof. Dr. Martinek Tamás, az SZTE közkapcsolati rektorhelyettese 2017. december elsején, a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány 25 éves évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, a Dóm látogatóközpontban.

DSC_0253

Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar 1992-ben, Dr. Stájer Géza egyetemi tanár kezdeményezésére hozta létre az alapítványt, amelynek célja a gyógyszerészképzés fejlesztése. Működését elsősorban a gyógyszerészek, volt tanítványok és oktatók támogatása tette lehetővé, valamint a hallgatók szülei is évről-évre hozzájárultak az alapítvány bevételéhez. Mindezek eredményeként az elmúlt években mintegy 50 millió forintot tudtak tantermek és gyakorlati helyiségek, számítógépes kabinetek kialakítására és berendezésére, valamint oktatási eszközök beszerzésére fordítani. Az alapítvány nagy hangsúlyt fektet kiváló hallgatóinak támogatására is – tudtuk meg Dr. Hohmann Judittól, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánjától.

DSC_0273

Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE ÁJTK Civilisztikai Tudományok Intézetének egyetemi docense a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásáról és a felsőoktatási kapcsolódási pontokról beszélt. Kiemelte, hogy az SZTE körüli civil szervezetek listája igen impozáns, a támogatások körét nagyon széles spektrumban lefedi: a sport aktivitások támogatásától kezdődően, a konferenciák, infrastruktúra, tehetséggondozás területéig. Kitért az SZTE Alma Mater Mentorprogramjára is, amelynek keretében a hallgatók volt SZTE-s szakemberekhez jelentkezhetnek 4 hónapos időszakra.

DSC_0281

Dr. Csóka Ildikó, az SZTE GYTK egyetemi docense, valamint az Alapítvány kuratóriumának elnökeként az elmúlt 25 év eredményeiről számolt be. Dr. Barcsay István, a PHOENIX Pharma Zrt. kereskedelmi vezetője, az SZTE GYTK címzetes egyetemi docense, a kuratórium tagja, a PHOENIX Pharma Zrt. és az egyetem kapcsolatáról beszélt.

DSC_0287

Az ünnepségen alapítványi elismerésben részesült Dr. Gombos Margit Anna címzetes egyetemi docens, Dr. Hajdú Zsuzsanna egyetemi docens, és Szajkóné Dr. Takács Mária szakgyógyszerész.

DSC_0275

SZTEinfó

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2019. január 09.

SZEM_2018_dekanok_nyito

Mi a szegedi egyetem küldetése? A 2000-ben született 12 karú szegedi universitas kari vezetőinek válaszai az SZTE honlapján a Pillanatfölvétel a dékánoktól interjúsorozatban olvashatóak. Ezekre épül a Szegedi Egyetem Magazin alábbi összeállítása, amely az SZTE 12 karának hasonlóságait, az összetartó és előre vivő erőket villantja föl.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

12:10 - 13:10
    Verset mond: Kovács Kincső egyetemi hallgató (SZTE TTIK)
    15:00 - 16:00
    16:00 - 17:00
    A könyvbemutató-beszélgetés résztvevői: Feleky Gábor, Homoki-Nagy Mária, Juhász Krisztina, Molnár Judit, Révész Béla
    18:00 - 19:00
    Szabó Ferenc Krisztián (SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék): Itt vannak a királyok – hol vannak a királyok? Cornelius Nepos királyokról írt és elveszett (vagy meg sem írt) életrajzainak problematikája a Reges 1, 1-2 szövegének elemzése alapján
    19:00 - 20:00
    Századokon átívelő és a mai napig népszerű a dalírás. Örökzöldek és különlegességek is felcsendülnek a dalest során. A nagy klasszikusok, pl. Schubert, Schumann, vagy a kihagyhatatlan Kodály mellé igyekeztünk olyan szerzők dalaiból is válogatni, akiket elsősorban nem dalszerzőként tartanak számon. Köztük van Rossini, Chopin, Wagner, Verdi, vagy Kálmán Imre, egyik leghíresebb operettszerzőnk. Híres szegediek előtt is lerójuk tiszteletünket, az operettjeiről híres Huszka Jenő, a szegedi operaéletet felvirágoztató Vaszy Viktor és méltó utódja, Pál Tamás dalainak előadásával. Azt est házigazdája: Pál Tamás karmester, Liszt-díjas, Kiváló művész, a Szegedi Nemzeti Színház örökös tagja.