SZTE Info

DSC_0264

25 éves a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány

Negyed évszázados működését ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerészeti Karát támogató Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány. Az ünnepségen alapítványi elismeréseket is átadtak.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

- Nagyon nagy érték, hogy ez az alapítvány negyed évszázada működik átláthatóan tisztán, ennyi ideje építi a bizalmat két irányba: a felhasználók irányába, akik a forrásokat jó célokra fordítják, valamint azok irányába, akik adakoznak. Forráshiány miatt az egyetem bizonyos dolgokat nem tud könnyedén finanszírozni, az alapítvány támogatása óriási segítség – mondta megnyitó beszédében Prof. Dr. Martinek Tamás, az SZTE közkapcsolati rektorhelyettese 2017. december elsején, a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány 25 éves évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, a Dóm látogatóközpontban.

DSC_0253

Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar 1992-ben, Dr. Stájer Géza egyetemi tanár kezdeményezésére hozta létre az alapítványt, amelynek célja a gyógyszerészképzés fejlesztése. Működését elsősorban a gyógyszerészek, volt tanítványok és oktatók támogatása tette lehetővé, valamint a hallgatók szülei is évről-évre hozzájárultak az alapítvány bevételéhez. Mindezek eredményeként az elmúlt években mintegy 50 millió forintot tudtak tantermek és gyakorlati helyiségek, számítógépes kabinetek kialakítására és berendezésére, valamint oktatási eszközök beszerzésére fordítani. Az alapítvány nagy hangsúlyt fektet kiváló hallgatóinak támogatására is – tudtuk meg Dr. Hohmann Judittól, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánjától.

DSC_0273

Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE ÁJTK Civilisztikai Tudományok Intézetének egyetemi docense a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásáról és a felsőoktatási kapcsolódási pontokról beszélt. Kiemelte, hogy az SZTE körüli civil szervezetek listája igen impozáns, a támogatások körét nagyon széles spektrumban lefedi: a sport aktivitások támogatásától kezdődően, a konferenciák, infrastruktúra, tehetséggondozás területéig. Kitért az SZTE Alma Mater Mentorprogramjára is, amelynek keretében a hallgatók volt SZTE-s szakemberekhez jelentkezhetnek 4 hónapos időszakra.

DSC_0281

Dr. Csóka Ildikó, az SZTE GYTK egyetemi docense, valamint az Alapítvány kuratóriumának elnökeként az elmúlt 25 év eredményeiről számolt be. Dr. Barcsay István, a PHOENIX Pharma Zrt. kereskedelmi vezetője, az SZTE GYTK címzetes egyetemi docense, a kuratórium tagja, a PHOENIX Pharma Zrt. és az egyetem kapcsolatáról beszélt.

DSC_0287

Az ünnepségen alapítványi elismerésben részesült Dr. Gombos Margit Anna címzetes egyetemi docens, Dr. Hajdú Zsuzsanna egyetemi docens, és Szajkóné Dr. Takács Mária szakgyógyszerész.

DSC_0275

SZTEinfó

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. július 09.

Kiemelt_Medicina_Juhasz_A

Kóboroljuk be, fedezzük fel Európát Juhász Árpáddal! A nyári vakáció startjánál a magyar geológust, a hazai természettudományos ismeretterjesztés egyik legjelentősebb alakját a 90. Ünnepi Könyvhét szegedi programján bemutatott legújabb könyvéről, az Egzotikus Európáról kérdeztük. Kíváncsiak voltunk a kiadványt gondozó Medicina Könyvkiadó vezérigazgatója és a szerkesztő véleményére is.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• július 8. 08:00 - 26. 16:00
    Az Intézet munkatársai tantermi órákon nyújtanak betekintést a magyar büntetőjog elméletébe. A nyári program célja nem csupán az elméleti ismeretek megalapozása, hanem a gyakorlati tapasztalatszerzés is. Így a programot igazságügyi orvostanhoz kötődő boncolás, bírósági tárgyalás-szimuláció és intézménylátogatások színesítik. A kínai hallgatók ellátogatnak – többek között – a Szegedi Fegyház-és Börtön I. számú objektumába, és a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságra is.
  • július 14. 08:00 - augusztus 10. 16:00
    A magyar nyelv alapjait és szabályait öt különböző szinten 90 perces órákon sajátíthatják el a világ több pontjáról érkező résztvevők. A nyelvórák mellett kirándulások, nemzetközi est és számos érdekes előadás várja a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődőket. A tanfolyam résztvevői Szeged látnivalói mellett Budapestre és Ópusztaszerre is ellátogatnak, így is ismerkedve a magyar kultúrával.
  • július 15. 08:00 - 19. 23:59
  • július 24. 17:00 - 25. 05:00
    Részletes program: 17:00 Pont Ott Warm Up Parti GNU-val. 19:00 Carson Coma koncert. 19:50 Egyetemi köszöntő. 20:00 Hivatalos felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése. 20:30 Supernem koncert. 22:00 Pont Ott Parti After Buli a JATE Klubban és a teraszán.
  • július 27. 10:00 - 28. 20:00