Hírek  --  2019

2019-es hírek

Dr. Ducza Eszter és Dr. Sztojkov-Ivanov Anita a RECOOP 10th Annual Project Review Meetingen vett részt, 2019 október 11-12. között, Wroclawban, Lengyelországban.

Dr. Kulmány Ágnes PhD hallgató díjat nyert a 1st Hungarian-Polish Interdisciplinary Scientific Symposium (The Pharmaceutical and Biological Potential of Natural Origin) címmel megrendezett konferencián.

Előadásának címe: Antiproliferative and antimetastatic properties of a derivative of androsta-5,16-diene

Dr. Gajdács Márió egyetemi tanársegéd a következő kongresszusokon vett/vesz részt:

• 2019. aug. 28-30. Balmazújváros, Népegészségügyi Képző-és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XIII. Konferenciája

• 2019. július 3-5. 18th International Congress of the Hungarian Society for Microbiology, Budapest ELTE Kongresszusi Központ

• 2019. október 3-5. Győr, Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság 47. Kongresszusa

• 2019. október 21-22. Róma, 8th Edition of International Conference on Antibiotics, Antimicrobials and Resistance

• 2019. november 29-30. I. Hatékony Egészségfejlesztési Konferencia, Budapest.

Előadásának címe: Pánrezisztens kórokozók által okozott többlethalálozás: mi áll valójában a szakirodalomban?

Kulmány Ágnes PhD hallgató a 2019/2020 tanévben ÚNKP Felsőoktatási Doktori Hallgatói Ösztöndíjat nyert el.

Dr. Kulmányi Ágnes Erika PhD hallgató a MTA Szteroid- és terpenoidkémiai előadóülésén tartott előadást. Előadásának címe: Egy 17-exo-heterociklusos androsztán származék tumorellenes hatásának vizsgálata.

Dr. Kulmányi Ágnes Erika PhD hallgató MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága és a Tudomány Támogatásáért a Dél-Alföldön Alapítvány pályázata: Természettudományok kategória II. díját nyerte el.

Dr. Ducza Eszter és Dr. Sztojkov-Ivanov Anita részt vett a Rómában 2019. május 12-15. között megrendezett „Euro summit on Toxicologyand Pharmacology” rendezvényen.

Erasmus+ mobilitási program támogatásával az Intézetben töltött egy hetet Dr. Michaela Sishmanova-Doseva (Department of Pharmacology and Drug Toxicology, Faculty of Pharmacy, Medical University of Plovdid, Bulgaria).

Dr. Gajdács Márió egyetemi tanársegéd a Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság 2019. évi klinikai mikrobiológia tárgykörében meghirdetett pályázatán I. díjban részesült, pályamunkájának címe: Anaerob baktériumok által okozott véráramfertőzések prevalenciája.

MIFKMT_oklevel

Dr. Gajdács Márió egyetemi tanársegéd a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Anoli-díj kutatói kategória 2019. évi pályázatán részt vett és dícséretben részesült a „Multidrog-rezisztencia visszafordító szelenoészterek és szelenoanhidridek: megerősítő vizsgálat MDR vastagbél daganat sejtvonalon” című pályaművével.

Intézetünket Orsós Julianna képviselte a 2019-es Országos Diákköri Konferencián. Előadásának címe: A levocetirizin farmakokinetikai vizsgálata vemhes és nem vemhes patkányokon, témavezetője Dr. Sztojkov-Ivanov Anita és Dr. Gáspár Róbert voltak.

Dr. Kulmány Ágnes, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet Ph.D. hallgatója 4 hónapos tanulmányúthoz nyert támogatást az Ernst Mach Grant of the Aktion Austria-Hungary pályázatán. A tanulmányút időtartama: 2019. ápr. 1. – júl. 31. Fogadó fél: Prof. Dr. Georg Krupitza, Institute of Clinical Pathology, Medical University of Vienna, Bécs, Ausztria).

2019. ápr. 10-14.: a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet munkatársai – Dr. Ducza Eszter egyetemi docens és Dr. Sztojkov-Ivanov Anita egyetemi adjunktus – prezentációkkal vettek részt a „Bridges 14th Annual Scientific & 2nd RECOOP – KFSD Student Conferences” rendezvényen (Pozsony, Szlovákia).