2019. április

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Tudományos Diákköri Konferencia Marosvásárhelyen

Tajvani vendékutató előadása

2019. április 12-én Yu-Chi Tsai intézetünk tajvani vendégkutatója tartott előadást "Pharmacognosy studies & Occupation careers: My previous works" címmel.

Szakdolgozatvédés a Farmakognóziai Intézetben

Az Intézetünkben 2018/2019 tanév tavaszi szemeszterében 13 hallgató nyújtotta be szakdolgozatát. Két hallgató a korábbi TDK eredménye alapján a szakdolgozat védés alól felmentést kapott. 2019. április 26-án így 11 hallgató mutatta be előadás formájában a szakdolgozatukat az Intézet oktatóiból álló védési bizottságnak.

Hallgató Szakdolgozat címe Témavezető
Bitó Bernadett Egy tradicionális festőnövény szerepe a gyógyászatban – A henna
Rédei Dóra
Danka Henriett A propolisz kémiája és farmakológiája Háznagyné Radnai Erzsébet
Feke Otília Festőnövényből gyógyszer? – Az Alkanna tinctoria szerepe a fitoterápiában az ókortól napjainkig
Rédei Dóra
Frank Alexandra A Coleus forskohlii jellemzése és farmakológiai hatásai az újabb kutatások alapján
Kiss Tivadar
Grüll Nikolett Pleuromutilinek: Egy új antibiotikum család a humán terápiában
Ványolós Attila
Miskolczi Evelin A zöldkávé, mint klorogénsavforrás Csupor Dezső, Horváth Attila
Nagy Enikő A Gardenia jasminoides Ellis kémiája és farmakológiája
Háznagyné Radnai Erzsébet
Nagy Klaudia Az aranycserje (Forsythia suspensa) – Dísznövényből gyógynövény?
Vasas Andrea
Tálas Laura A Taraxacum officinale kémiája és farmakológiája Veres Katalin
Viczián Réka Galagonya-kámfor kombináció a hipotónia kezelésében - a klinikai bizonyítékok metaanalízise
Csupor Dezső
Burc Suleyman Ezici Overview of Turkish Folk Herbal Medicines
Hajdú Zsuzsanna
Bezzeg Eszter Flavonoid rézkomplexek előállítása és vizsgálata
Hunyadi Attila, Gajda Tamás (TTIK)
Dávid Csilla Zsuzsanna A Crepis pulchra biológiailag aktív vegyületeinek izolálása és szerkezet-meghatározása
Vasas Andrea

XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK történetének legnagyobb rendezvényét április 23-26. között Debrecenben tartották.

A Debreceni Tudományegyetem által szervezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos és Egészségtudományi Szekciójában a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának 14 jelenlegi vagy volt hallgatója vett részt. Az előadásokat a szervezők összesen 6 tagozatba sorolták. A zsűri munkájában karunk két oktatója, Dr. Aigner Zoltán egyetemi docens (SZTE GYTK, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet) és Dr. Hunyadi Attila egyetemi docens (SZTE, GYTK Farmakognoziai Intézet) vettek részt. Hallgatóinknak minden tagozatban eredményesen szerepeltek és sikerült a zsűri valamelyik díját elnyerniük.

Ferencz Elek, a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatója, az Intézetünkben végzett kutatómunkáját mutatta be és a II. díjat nyerte el. Témavezetője Dr. Csupor-Löffler Boglárka.

Tudományos Diákköri Konferencia Marosvásárhelyen

Marosvásárhelyen 26-ik alkalammol szervezték meg a Tudományos Diákköri Konferenciát. A tudományos eseményen az erdélyi hallgatók, PhD hallgatók és fiatal kutatók mellett magyarországi diákok is részt vesznek. Karunkról idén négy hallgató mutatta be munkáját előadás keretében (Háznagy Márton Benedek, Pamlényi Krisztián, Party Petra, Szilasi Tamás János).

A Marosvásárhelyi Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány- és Technológiai Egyetem Gyógyszerészeti Karának két hallgatója Urkon Melinda és Ferencz Elek az Intézetünkben végzett kutatások eredményeit mutatták be.

Előadásuk címe:

• Urkon Melinda: A búzafű flavonoidtartalmának és antioxidáns kapacitásának mérése, valamint véralvadási időre kifejtett hatásának vizsgálata patkányokon. (Témavezető: Dr. Csupor Dezső)
  • Ferencz Elek: A parlagfűgyökér (Ambrosiae artemisiifoliae radix) farmakognóziai vizsgálata (Témavezető: Dr. Csupor Boglárka)

honlapimg_5221.jpg