2011. február

Kúsz Norbert és Varga Judit gyógyszerész hallgatók vettek részt a 2011. évi TDK-n.

A 2011. évi Tudományos Diákköri Konferencia Gyógyszerésztudományi Szekcióját 2011. február 10-én rendezték. A konferencián 18 előadás hangzott el, a Farmakognóziai Intézetet két hallgató képviselte. Kúsz Norbert Allergiás tünetek kezelésére alkalmazott növényi kivonat hatásának értékelése in vivo gyulladásos modelleken (témavezetők: Dr. Rédei Dóra, Dr. Blazsó Gábor) I. díjat nyert, míg Varga Judit előadását (A HPLC szerepe az ekdiszteroidok növényekből történő kinyerésénél; témavezető: Prof. Dr. Báthori Mária) különdíjjal ismerték el.

A 2011. áprilisában Debrecenben megrendezendő Országos Tudományos Diákköri Konferencián az Intézet színeiben a tavaly első helyezést elért Bognár Júlia és Kúsz Norbert vesz részt.

kusz_norbert_tdk_2011 varga_judit_tdk_2011