2011. április

1.) Kúsz Norbert a XXX. Jublieumi OTDK III. helyezettje.

2.) Csupor Dezső előadást tartott a Gyógyteaesten.

A Debrecenben megrendezett XXX. Jubileumi Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában a Farmakognóziai Intézetet két hallgató képviselte. Kúsz Norbert Allergiás tünetek kezelésére alkalmazott növényi kivonat hatásának értékelése in vivo gyulladásos modelleken (témavezetők: Dr. Rédei Dóra, Dr. Blazsó Gábor), Bognár Júlia Szójatartalmú étrend-kiegészítők és gyógytermékek analitikai vizsgálata (témavezető: Dr. Csupor Dezső) címmel tartott előadást. Kúsz Norbert III. díjat és az EGIS Nyrt. különdíját nyerte.

2011. április 27-én negyedik alkalommal került megrendezésre a Gyógyteaest, amelyen Intézetünk munkatársa, Csupor Dezső egyetemi adjunktus Amit a teákról tudni illik: mi a különbség a fekete, zöld, fehér és vörös teák között? címmel tartott előadást.

avatas.jpg