2010. október

A hónap eseményei:

- LC-MS/MS műszerrel bővült intézetünk gépparkja.

- Intézet munkatársai részt vettek a DÓM futáson.

- Intézetünk első tanszékvezetőjéről Novák Istvánról elnevezett tangyógyszertár átadásra került.

2010_10_hplcmsAz NKTH által meghirdetett Baross Gábor Program, Kutatás-fejlesztési infrastruktúra fejlesztése a Dél-alföldi Régióban pályázati program támogatásával (REG-DA-09-1-2009-0015) került beszerzésre egy Shimadzu LC-20 nagyhatékonyságú folyadékkromatográfból és egy AB Sciex API2000 típusú hármas kvadrupol tömeg-spektrométerből álló LC-MS rendszer, melynek végleges üzembe helyezése 2010. október 8-án történt meg. Ezzel jelentősen bővült a Szegedi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézetének növénykémiai, növényanalitikai kutatási kapacitása.

A Farmakognózia Intézet csapata részt vett a hagyományos Dóm tér futáson.

dom_ter_futas_2010

A Gyógyszerésztudományi Karon október 14-én adták át az új tangyógyszertárat. A helyiség alkalmas a gyógyszertári ellátáshoz, elsősorban a gyógyszerekre vonatkozó információk megfelelő átadásához kapcsolódó tevékenységek gyakorlására, szituációs feladatokra. A hallgatók nemcsak tipikus gyógyszerészi problémákkal szembesülhetnek így, hanem közösen elemezhetik a feladatok megoldásának részleteit. Habár az ötéves gyógyszerészi képzés során a hallgatók nyári gyakorlatként kétszer egy hónapot töltenek gyógyszertárban, majd az államvizsga előtt féléves gyakorlatuk alatt kórházi és közforgalmú patikában dolgoznak, mégis szükség van ere a tanofficinára, hiszen így a leendő gyógyszerészek a gyógyszertári környezettel már az oktatási környezetben is találkoznak. Akár már a másodéves hallgatók is részt vehetnek az oktatóteremben tartott órákon. Az oktatási egység Novák István professzornak, a kar egykori dékánjának és tanszékvezető egyetemi tanárának nevét kapta. Az ünnepséget jelenlétükkel megtisztelték Novák István hozzátartózói is.

novak_2010_1 novak_201_2

Droggyak6.JPG