2009. május

A Medicina Könyvkiadó gondozásában megjelent a Gyógynövénytár - Útmutató a korszerű alkalmazáshoz című könyv.

gyogynovenytarA gyógynövényekkel kapcsolatos megalapozott, szakszerű ismeretek iránti igényt igyekszik kielégíteni a Medicina Könyvkiadó gondozásában megjelent Gyógynövénytár - Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz című könyv. A Szegedi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézet munkatársainak közreműködésével (szerzők: Bertalan Lóránt, Borcsa Botond Lajos, Csapi Bence, Csupor Dezső, Csupor-Löffler Boglárka, Hunyadi Attila, Kovács Adriána, Liktor-Busa Erika, Rédei Dóra, Sulyok Edvárd, Telek Erika, Tóth Noémi, Ványolós Attila, Vasas Andrea, Veres Katalin), Prof. Szendrei Kálmán és Dr. Csupor Dezső szerkesztésében egy olyan, a hazai könyvpiacon egyedülállónak tekinthető kiadvány született, amely tudományosan megalapozott, racionális ismereteket kíván nyújtani a gyógynövények értékeléséhez.gyogynovenytar

A könyvben szakirodalmi adatok feldolgozásával készült „evidencia alapú” tanulmányok olvashatók azon legfontosabb gyógynövényekről, amelyek a ma hatályos VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben hivatalosak. Ezek között számos olyan gyógynövény is megtalálható, amely hazánkban korábban nem volt ismert, napjainkban viszont egyre nagyobb súllyal jelenik meg készítmények formájában. A több mint 150 gyógynövény lexikonszerű bemutatását számos, gyakorlati szempontok szerint összeállított keresztreferencia-táblázat egészíti ki, amelyek a terjedelmes anyag mindennapi használatát hivatottak segíteni. Különösen hasznosnak ígérkezik a kellően alátámasztott alkalmazások, az alkalmazási korlátok, ellenjavallatok táblázatos rendszerezése. Az idegen szavak, szakmai kifejezések megértését a könyv végén található szószedet segíti.

A könyv elsősorban szakemberek - gyógyszerészek, orvosok - számára nyújt munkájukhoz nélkülözhetetlen ismereteket, és minden bizonnyal a gyógyszerész- és orvosképzés fontos oktatási segédlete is lesz. Haszonnal forgathatják továbbá azok az érdeklődők is, akik tudományos tények alapján kívánnak informálódni a gyógynövényekről.

A könyv már kapható a Medicina Könyvesboltokban és interneten is megrendelhető.

honlapimg_5221.jpg