HALLGATÓI ÖNKÉNTES MUNKA – MINDEN SEGÍTSÉG SZÁMÍT!

Kedves Hallgatóink!

Köszönöm eddigi önkéntes munkájukat, egyben tolmácsolom az OMSZ köszönetét a COVID elleni védekezésben nyújtott szerepvállalásukért. Hozzájárulásukkal az elmúlt másfél hétben közel 400 mintavételt valósítottak meg, tehermentesítve ezzel elsősorban a dél-alföldi régió mentőszolgálatos munkatársait.

Kérem, hogy folytassák önkéntes segítői munkájukat, Karunkról is csatlakozzanak minél többen a példaértékű összefogáshoz és vegyenek részt a mintavételezésben, az alábbi kiemelt helyeken és időben.

Mentőállomások:

- Kecskemét (Bács-Kiskun megye, DAR)

- Békéscsaba (Békés megye, DAR)

- Szeged (Csongrád-Csanád megye, DAR)

- Eger (Heves megye, ÉMR)

- Szolnok (Jász-Nagykun-Szolnok megye, ÉAR)

Kezdési időpontok:

- 2020. november 23.

- 2020. november 30.

- 2020. december 7.

- 2020. december 14.

Időszakok:

- 1 hetes műszak (hétfő-péntek)

- 2 hetes műszakot (hétfő-péntek)

- 2x1 hetes műszakot (hétfő-péntek)

Munkaidő:

- heti váltásban, hétfőtől péntekig minden nap, napi 8 vagy 12 órás nappali szolgálat

Jelentkezési feltételek:

- rendelkezzen Magyarország területére érvényes jogosítvánnyal (B kategória)

- vállalja manuális sebességváltós személygépkocsi vezetését

Feladatok:

- önállóan, saját vezetésű gépjárművel, védőöltözetben, helyszínre történő kiszállás mintavételi egységgel

- a mintavételt követően a minta hűtőtáskában történő tárolása, majd leadása a központban

- használati eszközök és felszerelések fertőtlenítése

A munkaidő lejártával az OMSZ ingyenes gyorstesztet biztosít a jelentkezőknek.

A mintavételhez szükséges felkészítést az OMSZ területi szervei végzik, az utazáshoz szükséges (rendőri jellegtől mentes) gépjárművet az Országos Rendőr-főkapitányság adja, a kirendelési tevékenységet az OMSZ irányítja, valamint a kirendeltségi helytől függően a térítésmentes oda- és visszautazást, a szállást és élelmezést az Operatív Törzs biztosítja.

Juttatás: A hallgatók részére napi 5000 Ft ösztöndíj fizetésére nyílik lehetőség.

Jelentkezni 2020.11.11-én 12 órától, kizárólag a Modulo felületen keresztül lehetséges, az erre létrehozott űrlap kitöltésével:

Modulo

>> Beadás

>> COVID védekezésben résztvevő önkéntes segítők jelentkezés

>> ÁOK, FOK, ETSZK, GYTK képzésben résztvevő hallgatóknak szóló jelentkezések

>> Jelentkezés OMSZ mintavételi tevékenységre (DAR, ÉAR, ÉMR)

Segítő közreműködésüket előre is köszönjük!

Szeged, 2020. november 11.

Üdvözlettel:

Prof. Dr. Zupkó István s.k.

dékán

szteinnovacios_dij_palyazat1

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.