37344167_491830607923245_5739648613378686976_n_1

Liverpoolban jártak Farmakognóziai Intézet munkatársai

A Farmakognóziai Intézet kutatói, Professzor Hohmann Judit, Dr. Kiss Tivadar, Vágvölgyi Máté, Bayar Chuluunbaatar és Javad Mottaghipisheh poszter előadásokkal vettek részt az Európai Fitokémiai Társaság (Phytochemical Society of Europe, PSE) által szervezett konferencián, amelynek központi témái a fitokémiai analízis legújabb eredményei és a természetes vegyületek kutatásának új trendjei voltak.

A liverpooli konferencián Dr. Kiss Tivadar a zöld teával kapcsolatos eredményeit mutatta be. Az SZTE Népegészségtani Intézet munkatársaival közösen patkányokon végzett állatkísérletek során vizsgálták azt, hogy a zöld tea hogyan módosítja az amoxicillin gyomor-bélrendszerben történő felszívódását. Az intézet PhD hallgatói, Bayar Chuluunbaatar és Javad Mottaghipisheh a vöröses kénvirággomba (Hypholoma lateritium) és a Ducrosia anethifolia fajokkal végzett fitokémiai és farmakológiai vizsgálataik eredményeit osztották meg a konferencián résztvevőkkel. Vágvölgyi Máté poszter előadás formájában mutatta be a PhD munkája során előállított nem-toxikus protoflavon-származékokkal kapcsolatos kutatás eredményeit. Hohmann Judit professzor asszony a liverpooli konferencián a tudományos program mellett külön figyelmet fordított a szervezés erősségeinek és hiányosságainak a megfigyelésére is, hiszen ő az Európai Fitokémiai Társaság jövőre Budapesten megrendezésre kerülő konferenciájának (PSE Young Scientists’ Meeting) az elnöke.