Kiemelt hírek

2017. november 20.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, Fogorvostudományi Kara, Gyógyszerésztudományi Kara és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara 2017. november 15-17. között tartotta közös Őszi Tudományos Diákköri Konferenciáját.

2017. október 08.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara harmadik éve kapcsolódik be a Kutatók Éjszakája rendezvény programjaiba. Ebben az évben a kar intézetei 2017. szeptember 29-én 17 és 23 óra között várták a gyógyszerészeti kutatások iránt érdeklődőket.

2017. október 05.

A patikusokat ünneplő világnaphoz és alapításának jubileumához is kötődött a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar 60. évfordulós rendezvénye. A kolozsvári gyökerű szegedi gyógyszerészképzésre emlékezve értékelték a múltat, jellemezték a jelent, adták át az SZTE GYTK kitüntetéseit. A jövőbe nézve az egyetem új élettudományi központjáról is szólt a kancellár.

2017. szeptember 15.

Az önálló kar alapításának 60. évfordulóját ünnepli 2017-ben a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi kara.

2017. szeptember 15.

A Gyógyszerészeti Világszervezet (FIP) kezdeményezésére számos országban ünneplik szeptember 25-én a Gyógyszerészek Világnapját, hogy felhívják a figyelmet a gyógyszerészeti tudományok és hivatás sokoldalúságára és a szakmában dolgozók munkájának fontosságára.

2017. szeptember 01.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara szeretettel vár minden érdeklődőt 2017. szeptember 29-én 17 és 23 óra között a Kutatók Éjszakája 2017 rendezvény keretében.

2017. július 11.

67 magyar és 6 angol tagozaton végzett hallgató vette át diplomáját.

2017. június 16.

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógyszeranalitikai Szakosztályának legmagasabb szakmai elismerését kapta karunk oktatója.

2017. június 15.

Megújította tisztikarát az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság: az eddigi SZAB elnök, Fülöp Ferenc kémikus újabb akadémiai ciklusra kapott bizalmat. A SZAB két alelnöke: Krisztin Tibor matematikus (SZTE) és Garab Győző biokémikus (SZBK). Az akadémiai ciklusokban végzett munkát mérlegre tették, majd elismeréseket nyújtottak át.

2017. május 17.

2017. május 6-án került megrendezésre az Év Gyógyszerészhallgatója – Gyógyszerészi Gondozási-, Betegtanácsadási Verseny az MGYT Ifjúsági Bizottság, a Gyógyszerészi Gondozás Szakmai Bizottság és a Magyar Gyógyszerészhallgatók Egyesülete (HUPSA) szervezésében.

2017. május 03.

2017. májusától az SZTE-n is elérhetővé vált a SciVal adatbázis, mellyel a szegedi kutatók eredményei nagyobb nyilvánosságot kaphatnak, újabb nemzetközi tudományos együttműködések alakulhatnak. Az adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tartanak a Rektori Hivatal dísztermében.

2017. április 26.

A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekcióját 2017. április 18-21 között rendezték meg Pécsett, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, Egészségtudományi Kara és Gyógyszerésztudományi Kara közös szervezésében.