Friss hírek

2019. április 19.

Közösen futottak a Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói, dolgozói, oktatói és öregdiákjai

2019. április 06.

Középiskolások tartottak tévhitoszlató előadásokat az első alkalommal megrendezett tudományos előadóversenyen

2019. április 02.

Idén második alkalommal került megrendezésre a Kabay János Szakkollégium közreműködésével a Richter Workshop, amelyen negyed- és ötödéves hallgatók vettek részt.

2019. április 02.

Nyílt nap az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoportnál

2019. április 01.

A Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány évek óta fontos támogatója az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának.

2019. április 01.

Az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara tudományos versenyt rendez a tévhitek oszlatását célozva. Az előadások mindenki számára megtekinthetőek.

2019. március 28.

Az SZTE GYTK Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetét látogatták meg a budapesti Kosztolányi Dezső Gimnázium tanulói és tanárai. A gimnázium diákjai a 2018-as Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen nyerték a lehetőséget, hogy betekinthessenek a GYTK laborjaiba és a kutatók munkájába.

2019. március 26.

Az idei tanévben második alkalommal meghirdetett tanulmányi verseny célja a gyógynövények, a növénykémia, az orvos- és gyógyszerésztudományok népszerűsítése mellett a versenyzők természettudományos kompetenciáinak és készségeinek, valamint egészségtudatos szemléletének fejlesztése, továbbá a felelős és tudatos fogyasztói hozzáállás alakítása.

2019. március 06.

Március 9-én 11 órakor a Magyar Természettudományi Múzeum által szervezett tavaszköszöntő beporzóünnep keretében kerül sor a 2019-es év gyógynövényének bejelentésére.

2019. március 01.

A 2019. évi Közalkalmazotti Tanács választás 2019. február 27-én 16 órakor lezárult. A Választási Bizottság e napon összeszámolta a szavazatokat, az aktív dolgozói részvételnek köszönhetően érvényes és eredményes volt a választás.

2019. február 27.

Egészségtudományi angol szakfordító-tolmács és angol egészségtudományi szaknyelvi kommunikátor képzés indul az SZTE-n

2019. február 24.

A doktori értekezés nyilvános vitáját 2019. február 19-én, Budapesten, az MTA székházában rendezték meg

2019. február 21.

Cikkíró pályázat egyeteni és PhD-hallgatóknak

2019. február 18.

2019. febr. 14-15. között rendezte meg a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Szentágothai János Protestáns Szakkollégiuma a XVI. Szentágothai János Multidiszciplináris Konferenciát, amelyre meghívták Karunk Kabay János Szakkollégiumának a tagjait is.

2019. február 18.

A Közalkalmazotti Tanács megválasztására 2019. február 25-én, hétfőn, 26-án, kedden és 27-én, szerdán 9 és 16 óra között lehet szavazni.

2019. február 06.
2019. február 01.

A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett "Hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című NTPHHTDK-18 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott és az NTP-HHTDK-18-0054 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett a „Gyógyszerésztudományi Kar kiemelkedő tudományos utánpótlásának támogatása” című projekt keretében zajlik.

2019. január 07.

A Szegedi Tudományegyetemen jelenleg működő Közalkalmazotti Tanács mandátuma 2019. év február végén lejár. A választás megszervezésére és lebonyolítására a jelenlegi Közalkalmazotti Tanács 2018.12.10. napján Választási Bizottság (VáB) felállításáról döntött, egyúttal felkérte Dr. Gyenes Kálmánt a VáB elnöki feladatainak ellátására.

2019. január 02.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Gyógyszerésztudományi Kar nyílt napjára 2019. január 13-án, vasárnap 10 és 13 óra között.

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.