Friss hírek

2020. július 23.

2020 szeptemberében 104 elsőéves gyógyszerészhallgató kezdheti meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának magyar nyelvű képzésén.
Sok sikert, kellemes egyetemi éveket kívánunk valamennyiüknek!

2020. július 27.

Gyógynövények – Kihívások és lehetőségek címmel rendezett nyári egyetemet a Portói Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Farmakognóziai Intézete július 13-17. között. A gyógynövények iránt érdeklődő hallgatóknak rendezett nyári egyetemről Szabó Réka Eszter írt rövid összefoglalót. Akit érdekelnek a hasonló lehetőségek, kövesse a EUGLOH honlapját és Facebook-oldalát!

2020. július 22.

Az öt európai egyetem (Université Paris-Saclay, Ludwig-Maximilians-Universität München, Lunds Universitet, Universidade do Porto és Szegedi Tudományegyetem) szövetségével létrejött EUGLOH rendszeresen szervez közös kurzusokat, amelyeken karunk hallgatói is ingyenesen részt vehetnek. Az alábbiakban Szabó Réka Eszter gyógyszerészhallgató beszámolója olvasható. Akit érdekelnek a hasonló lehetőségek, kövesse a EUGLOH honlapját és Facebook-oldalát!

2020. július 02.

Gratulálunk minden hallgatónak, aki teljesítette az államvizsgát!

2020. június 25.

Elindult a gyógyszerészképzésre jelentkezőket összefogó és segítő Facebook-csoport, a "szinte GYTK - SZTE 2020-as évfolyam".

2020. június 23.

A kérdőívek 2020. július 15-ig tölthetők ki. A hallgatói visszajelzések a képzés minőségbiztosítása érdekében rendkívül fontosak.

2020. június 05.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj egy teljes tanévre pályázható, azaz 10 hónapra szól, összege 40 000 forint havonta. A Moduloban kitöltendő azonos űrlapon lehet pályázni a kiemelt tanulmányi ösztöndíjra is.

2020. június 02.

A program 4 milliárdos keretösszegére 2020. június 30-ig pályázhatnak az alap-, mester- vagy doktori képzésben tanuló hallgatók, valamint a posztdoktorok, fiatal oktatók és kutatók. Újítás a programban, hogy idén már külön kiírás szólítja meg a tehetséges doktorvárományosokat és posztdoktorokat, ezzel téve teljessé a kutatói életpálya támogatását. Idén a pályázatokat kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani. A pályázati kiírások az ÚNKP honlapján érhetők el: www.unkp.gov.hu.

2020. június 26.

Július elsejétől – többek között – sor kerülhet külföldi kiküldetések elrendelésére és hivatalos külföldi delegációk fogadására, valamint engedéllyel lehetőség van zárt és nyílt helyen a 100 főnél több személy részvételével tervezett rendezvények megtartására is. A kollégiumok kivételével az egyetemi épületek július elsejétől szabadon látogathatók.

2020. május 29.

Az első EUGLOH Innovációs Napok során olyan innovatív megoldásokat, ötleteket és prototípusokat kerestek, illetve dolgoztak ki, amelyek a jelenlegi globális egészségügyi kihívások kezelésére irányulnak.

2020. május 27.

Egészségtudományi angol szakfordító-tolmács és angol egészségtudományi szaknyelvi kommunikátor képzés indul az SZTE-n.

2020. január 27.

Szeged és London között ingázik: a Richter igazgatósági tagja, multinacionális gyógyszercégeket képviselt a nemzetközi porondon, most a pénz és az egészségügy metszéspontján végez szakértői munkát a Tisza-parti város Kígyó Patikája tulajdonosaként is ismert dr. Zolnay Kriszta. Az SZTE Gyógyszerésztudományi Karán végzett szakemberrel életútjáról beszélgetve megtudtuk, időnként miért kérdezi önmagától: „Ez tényleg velem történt meg?”

2020. január 24.

Nem tűnik egyszerű feladatnak, pedig a magyarázat az: ha sikerül felvételt nyerni a szegedi gyógyszerészkarra, onnan már csak „kis ugrás” Tajvan…

2019. december 03.

Joan Cañellas, a Mol-Pick Szeged spanyol válogatott kézilabdázója volt a Kar vendége