EditedImage_2

I. Symposium of Young Researchers on Pharmaceutical Technology, Biotechnology and Regulatory Science

A Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet 2019. január 31-én, Szegeden első alkalommal rendezte meg a Symposium of Young Researchers on Pharmaceutical Technology, Biotechnology and Regulatory Science elnevezésű konferenciát, ahol az intézet magyar és külföldi doktoranduszai és doktorjelöltjei angol nyelven számolhattak be tudományos eredményeikről és jövőbeli terveikről. A konferenciát Dr. Csóka Ildikó tanszékvezető elnökölte, továbbá a szekciók Dr. Ambrus Rita egyetemi docens és Dr. Sovány Tamás egyetemi adjunktus irányításával zajlottak le. Az összesen 20 verbális előadás kivonatát tartalmazó DOI számmal rendelkező absztraktfüzetet Dr. Csóka Ildikó és Bíró Tivadar állította össze. A rendezvény helyszínét az Art Hotel biztosította.

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.