IMG_20190417_202701

PatiFuss - hagyománytermtő gyógyszerészkari futóesemény

Közösen futottak a Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói, dolgozói, oktatói és öregdiákjai

2019. április 10-én első alkalommal terveztük megrendezni PatiFuss néven a Gyógyszerésztudományi Kar első futóeseményét. A terveket keresztülhúzta az aznapi ítéletidő, de az esőnapon esőszünetben tehették meg a résztvevők a 2x2 km-t. Volt, aki csak egy kört vállalt, volt, aki futott, volt, aki kocogott, és részt vett egy gyalogos különítmény is. A befutó utáni mosolyokat látva biztos, hogy nem ez volt az utolsó iyen esemény!

A PatiFusson, csakúgy, mint a Kar többi rendezvényén is, örömmel fogadtuk a Kar öregdiákjait is. Az eseményt a Decathlon támogatta.

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.