Nagyköveti látogatás a Gyógyszerésztudományi Karon

Először látogatott el a mongol külképviselet vezetője a Karra

Dr. Zupkó István dékán meghívására meglátogatta a Gyógyszerésztudományi Kart Dr. Zeneemyadar Batbayar, Mongólia rendkívüli és meghatalmazott magyarországi nagykövete, akivel a Kar vezetői az oktatási és kutatási kooperációk fejlesztésének lehetőségeiről tárgyaltak. A Gyógyszerésztudományi Karon jelenleg is tanulnak mongol diákok, a kutatói együttműködésnek pedig nagy múltja van, elsősorban a gyógynövénykutatás területén.

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.