Kitüntetések, kinevezések a Gyógyszerésztudományi Karon

Az elismeréseket, kinevezéseket prof. dr. Rovó László rektor és dr. Fendler Judit kancellár adták át július 4-én a Szegedi Tudományegyetem központi épületének dísztermében.

Professor Emerita kitüntető címet vehetett át Szabóné Dr. Révész Piroska a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet nyugalmazott egyetemi tanára. Professor Emeritus kitüntető oklevélben részesült Dr. Dombi György a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszeranalitikai Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára, Dr. Péter Antal a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszeranalitikai Intézetének nyugalmazott egyetemi tanára.

Dr. Kásler Miklós miniszter úr Miniszteri Elismerő Oklevél kitüntetéstadományozott az oktatás, tehetséggondozás és tudományos kutatás terén kifejtett magas szintű tevékenysége elismeréseként Dr. Vasas Andreának, a Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézet egyetemi docensének.

2019. augusztus 1-től stratégiai főigazgató megbízást kap Dr. Csóka Ildikó (a Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet vezetője) a Minőségfejlesztési és Stratégiai Főigazgatóságra.

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.