nyitoegyetem_napja_2018

Kari kitüntetések az Egyetem Napján

Az elsimeréseket az Egyetem Napja alkalmából 2019. november 9-én, a Szegedi Tudományegyetem központi épületének dísztermében tartott Ünnepi Szenátusülésen adták át

A Szegedi Tudományegyetem Napját 2002 óta minden év november 11-én ünneplik. Ez a nap többszörös ünnep a Szegedi Tudományegyetemen: 1872. november 11-én kezdődött meg a tanítás az intézmény jogelődjének tekintett kolozsvári egyetemen, 1940. november 11-e a Szegeden újonnan alapított Horthy Miklós Tudományegyetem tanévnyitójának napja.

A Gyógyszerésztudományi Kar munkatársai közül prof. Fülöp Ferenc akadémikus az Év Kutatója, dr. Ambrus Rita egyetemi docens az Év Fiatal Kutatója elismerő oklevelet kapott. Mindkét kategóriában három SZTE-s kutató eredményeit ismerték el.

SZTE_szombat

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.